Česky

Česky

English

menu
zavřít

Sedadla z Velkého kina jsou na prodej

22. 5. 2017

Aktuality

91

Zlín – Město Zlín nabízí ke koupi 1 025 sedadel a 17 dvojsedadel z Velkého kina. K prodeji jsou z důvodu blížících se...

Sedadla z Velkého kina si lze koupit

Zlín – Město Zlín nabízí ke koupi 1 025 sedadel a 17 dvojsedadel z Velkého kina. K prodeji jsou z důvodu blížících se prací na statickém zajištěni této budovy, kvůli kterým musí být hlediště demontováno. Cena za nabízené sedačky a dvojsedačky nebyla stanovena a záleží tak na nabídce potencionálních kupců.

Sedačky a dvojsedačky město pořídilo v roce 2004. „Jsou tak stále velmi zachovalé a v jiných sálech mohou být k užitku. Městu se je však vyplatí prodat, protože cena za jejich uskladnění po dobu rekonstrukce Velkého kina by pravděpodobně převýšila náklady na pořízení sedadel nových,“ sdělil náměstek primátora Patrik Kamas.

Záměr na prodej sedadel a dvojsedadel město vyhlašuje letos již podruhé. Na první výzvu počátkem roku nikdo nereagoval.

Budova Velkého kina má problémy se statikou a je tak od loňského roku uzavřena. Připravuje se její dočasné statické zajištění, které bude provedeno pomocí 18 ocelových příhradových věží, které z interiéru podepřou konstrukci. „Statické zajištění vychází z předpokladu, že sál je prázdný bez sedadel, promítacího plátna a je odstraněn i podhled,“ upřesnil náměstek primátora Jiří Korec.

Plány na záchranu Velkého kina se připravují, možné postupy se diskutují s odborníky. Probíhá i debata nad jeho dalším využitím a je jasné, že jeho prostory by neměly sloužit pouze k promítání filmů a koncertům.

Stejně jako sedadla z Velkého kina nabídlo město ke koupi i sedačky z bývalého Domu umění, ve kterém hrávala zlínská filharmonie. Celkem 580 kusů koupilo loni město Bzenec a zaplatilo za ně částku 118 900 korun.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru