Česky

Česky

English

menu
zavřít

Senioři si zlepší kondici na hand-bike simulátoru

30. 11. 2021

Aktuality

12

Zlín – Novou aktivitu mohou od listopadu provozovat klienti Domova pro seniory Burešov.

Senioři si mohou vylepšovat kondici

Zlín – Novou aktivitu mohou od listopadu provozovat klienti Domova pro seniory Burešov. K užívání mají k dispozici simulátor jízdy na kole, který do zařízení zkušebně umístilo město Zlín ve spolupráci se Zlínským krajem a  soukromým sektorem. Přístroj tzv. hand-bike simulátor v hodnotě 100 tisíc korun má posloužit jak k aktivnímu trávení volného času seniorů, tak zároveň upevňování jejich fyzické i duševní pohody.

Hand-bike simulátor, který jsme umístili do Domova pro seniory na Burešově, disponuje počítačem s virtuální realitou. Klienti si tak mohou vybrat různé trasy a podívat se buď na místa, která třeba v minulosti navštívili, nebo si naopak „vyrazit“ tam, kam je pro ně již problém reálně vycestovat. Věříme, že se jim stroj zalíbí, a že jej budou rádi využívat,“ uvedl náměstek primátora města Zlína Aleš Dufek.

Simulátor je jedním z asi 90 trenažerů, jimiž jsou v rámci projektu Cesta za snem v České republice vybaveny spinální jednotky, rehabilitační ústavy i fitness centra pro lidi s tělesným handicapem. Trenažer je přizpůsoben pro osoby na vozíčku nebo s významně ztíženou mobilitou.

 

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru