Česky

Česky

English

menu
zavřít

Senioři z Kvítkové mají nové zázemí

2. 8. 2019

Aktuality

261

Zlín – Stavba budovy pro Zlínský klub seniorů, Kvítková je u konce.

Nová budova Zlínského klubu Seniorů na Kvítkové

Zlín – Stavba budovy pro Zlínský klub seniorů, Kvítková je u konce. Původní, dlouhodobě nevyhovující a zchátralý objekt nechalo město zbořit a na vzniklém prostoru vystavělo během roku objekt nový.

V dubnu loňského roku byla zahájena demolice stávajícího objektu a následně se rozjely stavební práce na výstavbě nové jednopodlažní budovy s plochou střechou. Konstrukčně je  navržena jako železobetonový skelet s bezprůvlakovými deskami,“ informoval vedoucí oddělení realizace Odboru realizace investičních akcí Petr Hloušek.

Zastavěná plocha nové budovy je 369 m². Oproti původnímu starému domu má účelně navržené prostory přímo pro aktivity seniorů a dílem také pro potřeby sídla pracovníků kanceláře města.

Přízemní budova je rozčleněna na vstupní halu se šatnou, prostor pro kancelář místní části, dvě klubové místnosti a víceúčelový sál s kapacitou sto dvaceti návštěvníků. Zázemí dotváří prostorné sociální zařízení, technická místnost, sklad i kuchyňka. Ta bude sloužit jak pro vnitřní prostory, tak i pro venkovní terasu,“ upřesnil Petr Hloušek.

Senioři ze Zlínského klubu seniorů, Kvítková a ze Sekce učitelů a školských pracovníků, kteří budou budovu spolu s pracovníky kanceláře místní části využívat, se z dočasného „azylu“ do nových prostor přestěhují v září.

„Už se do nových, modernějších prostor na Kvítkové moc těšíme. Zejména nás těší bezbariérový přístup a větší komfortnější prostor pro naše pravidelná setkávání a činnost klubu. Zároveň chceme poděkovat klášterní budově Regina, že nám, – než se dům dostavil přechodně poskytla útočiště,“ vzkázala předsedkyně Zlínského klubu seniorů, Kvítková Drahomíra Svobodová.

Budově bylo přiděleno nové číslo popisné 7176. Náklady na realizaci stavby činily cca 12,5 milionu Kč bez DPH.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru