Česky

Česky

English

menu
zavřít

Senioři z Kvítkové převzali nové zázemí

29. 8. 2019

Aktuality

55

Zlín – Zástupci Klubu seniorů, Kvítková a Sekce učitelů a školských pracovníků převzali do užívání novou budovu.

img-6523.jpg

Zlín – Zástupci Klubu seniorů, Kvítková a Sekce učitelů a školských pracovníků převzali do užívání novou budovu. Jednopodlažní víceúčelový objekt navrhl architekt Jan Přehnal přímo „na míru“ jejich aktivitám a z části také pro potřeby kanceláře místní části. Budova s plochou střechou, konstrukčně navržená jako železobetonový skelet, vyrostla na místě původního zchátralého domu, který nechalo město před rokem strhnout.

„Barák, který tu stál, byl v katastrofálním stavu, proto  rozhodnutí vystavit objekt nový, považuji za velmi správné rozhodnutí. Při rekonstrukci by byly velké problémy a stála by více peněz. Za menší peníze se postavila bezbariérová novostavba s víceúčelovým sálem o kapacitě 120 míst. Sál se dá variabilně uspořádat, prostory se dají rozdělit na dvě části, udělat konferenční sezení s promítacími plátny...Navíc je tu velmi dobře vyřešena i akustika. Vše je dotaženo do slušného standardu a myslím, že uživatelé budou spokojeni,“ uvedl architekt Jan Přehnal.

Slavnostního otevření nové budovy se zúčastnili i představitelé města Zlína mezi nimiž nechyběla ani náměstkyně Kateřina Francová. Ta před lety výstavbu nového zázemí pro seniorský klub iniciovala. Ve své řeči poděkovala všem, kteří se o nové prostory zasloužili a pomohli. Zejména pak seniorům, kteří rok trpělivě využívali náhradní prostory.

Pro mne je to takové dítě, které se povedlo. Musím poděkovat všem kolegům, kteří záměr  odhlasovali v Radě, panu architektovi, že do toho s námi šel, a všem, kteří tady přiložili ruce k dílu. Není to jenom moje práce. Děkuji hlavně seniorům, kteří se ze začátku báli a nechtělo se jim stěhovat. Nakonec to tak úžasně vzali, a já věřím, že jim tady bude dobře,“ řekla Kateřina Francová.

„Vnímáme, že je potřeba se o občany v každém věku dobře postarat. Tak, aby pro ně byla dostupná  občanská vybavenost a tedy i kvalita života. Je to kus dobře odvedené práce. Děkuji všem, kteří se na realizaci domu pro seniory podíleli,“ vzkázal primátor města Jiří Korec.

Náklady na realizaci stavby budovy Klubu seniorů v ulici Kvítková včetně projektu, přeložek sítí, úpravy venkovních prostor a vybudování hřiště na petanque a kuželky je cca 17,5 milionu Kč bez DPH.

 

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru