Česky

Česky

English

menu
zavřít

Seniorská obálka je nyní v mini verzi

8. 7. 2021

Aktuality

15

Zlín – Díky Seniorské obálce se Zdravotnické záchranné službě Zlínského kraje dostávají rychlé informace o zdraví ošetřovaného seniora.

Seniorská obálka má mini verzi

Zlín – Díky Seniorské obálce se Zdravotnické záchranné službě Zlínského kraje dostávají rychlé informace o zdraví ošetřovaného seniora. Nyní mohou starší osoby využívat její aktualizovanou verzi tzv. „Seniorskou obálka Mini“. Budou v ní mít navíc vepsány údaje o očkování, a jak název napovídá, obálka bude rozměrově menší.

Doposud senioři tiskopis o velikosti A4, obsahující důležité informace o jejich zdravotním stavu, umísťovali pouze ve svých domovech na vnitřní stranu vchodových dveří či dveří lednice. Nyní jej v rámci mini verze mohou mít neustále u sebe v kapse či peněžence, uvedl Aleš Dufek, náměstek primátora města Zlína pro sociální oblast.

Seniorskou obálka, do které se zapisují osobní údaje, kontakty na osobu blízkou, údaje o zdravotním stavu (nemoci, alergie, užívané léky i očkování), ve velikosti A4 i v mini verzi, je pro všechny zájemce k dispozici v Městském informačním a turistickém středisku, Senior Pointu Zlín, v sekretariátu Odboru sociálních věcí, ve Zlínských klubech seniorů a bude také distribuována prostřednictvím Magazínu Zlín.

Seniorská obálka je výstupem projektu Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň Ministerstva práce a sociálních věcí, do kterého se město Zlín zapojilo v září 2020.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru