menu
zavřít

Setkání poradí s péčí o člověka s Alzheimerovou chorobou.

18. 1. 2017

Aktuality

2

Zlín - Pečujete o blízkého člověka s Alzheimerovou chorobou nebo s demencí? Pak pro Vás zlínská pobočka Naděje připravila zajímavou akci, na které můžete načerpat...

-praha--85-.jpg

Zlín - Pečujete o blízkého člověka s Alzheimerovou chorobou nebo s demencí? Pak pro Vás zlínská pobočka Naděje připravila zajímavou akci, na které můžete načerpat mnoho užitečných rad, tipů a zkušeností. Naděje je organizace, která poskytuje sociální služby seniorům, nebo hendikepovaným. Pokud Vás tedy zajímá, jak zvládají péči o své blízké jiní lidé, či sami máte zajímavé postřehy a rady, které můžete předat, neváhejte se zúčastnit.

Neformální setkání se uskuteční ve čtvrtek 19. ledna v 15 hodin a 30 minut v Domě pokojného stáří Naděje. Ten najdete na Jižních Svazích v ulici Okružní. Tématem setkání je péče o správnou výživu lidí s demencí. 

Alzheimerova nemoc narušuje část mozku a způsobuje pokles takzvaných kognitivních funkcí – myšlení, paměti, úsudku. Bývá nejčastější příčinou demence, která vede postupně k závislosti nemocného na každodenní pomoci jiného člověka.

Alzheimerovu nemoc poprvé popsal německý lékař Alois Alzheimer v roce 1907. V té době se považovala za nemoc vzácnou. Nyní se nějaká forma demence vyskytuje u více než sedmi miliónů obyvatel Evropy.

Alzheimerova nemoc začíná pozvolna. Nejdříve se u nemocného zhoršuje krátkodobá paměť a není schopen se postarat o některé věci v domácnosti. Rychlost, kterou Alzheimerova nemoc postupuje, se u každého postiženého liší. Nemocný má však čím dál větší problémy s vyjadřováním, rozhodováním, nedokončuje myšlenky, je zmatenější. Mění se celá jeho osobnost. V posledních stádiích nemoci už vůbec není schopen se sám o sebe postarat.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2022 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru