Česky

Česky

English

menu
zavřít

Školáci a sportovní kluby mají nově zrekonstruované hřiště na Jižních Svazích

30. 8. 2019

Aktuality

9

Zlín - Sportoviště u 17. ZŠ, sloužící základní škole a sportovním klubům bylo kompletně zrekonstruováno. Projekt rekonstrukce by realizačně rozdělen na objekty hlavního a vedlejšího s celkovými investičními náklady téměř 10 milionů korun.

Zrekonstruované hřiště

Zlín - Sportoviště u 17. ZŠ, sloužící základní škole a sportovním klubům bylo kompletně zrekonstruováno. Projekt rekonstrukce by realizačně rozdělen na objekty hlavního a vedlejšího s celkovými investičními náklady téměř 10 milionů korun.

U hlavního sportoviště se jednalo o kompletní rekonstrukci povrchu, stávající umělá tráva a asfaltové povrchy byly zcela nahrazeny komfortnějším pryžovým povrchem jak na atletickém oválu, tak hřištěm pro házenou, na kterou se Základní škola Zlín, Křiby specializuje. Bylo vytvořeno zázemí pro sportovce - zastřešené sezení, zrealizován menší sklad sportovních potřeb, osazeny nové herní prvky pro družinu s dopadovou pryžovou plochou, zrealizovány nové zpevněné přístupové plochy. Pro zatraktivnění výuky byla v areálu sportoviště vybudována venkovní učebna.

U vedlejšího sportoviště pro míčové hry měla být provedena pouze rekonstrukce stávajícího pryžového povrchu nástřikem s opravami nerovností, nové oplocení, přístupové zpevněné plochy a nové herní prvky pro družinu a 1. stupeň. Při zahájení oprav nerovností se zjistilo, ze stávající povrch je velmi špatný, nesoudržný a opravy nebudou efektivní s nízkou životností.  Z důvodu velmi špatného stavu stávajícího pryžového povrchu bylo dohodnuto s uživatelem, základní školou, že se provede kompletní výměna pryžového povrchu, která bude mít delší životnost, a to bez navýšení investice. 

Slavnostního otevření sportoviště ze za město Zlín zúčastnil primátor Jiří Korec a náměstkyně primátora Kateřina Francová. „Zdejší prostředí znám velmi dobře. Během mého studia na této škole jsme běhali v rámci tělocviku po betonové dráze kolem školy. Je dobře, že jdeme dopředu a děláme dětem kvalitní zázemí pro sportovní činnost. Z mé zkušenosti vím, že se zde dětem dostává dobrého vedení ze stranu kantorů i trenérů. Je nyní na dětech, aby si sport a volné chvíle na nových hřištích užívaly. Děkuji všem, co se na tomto projektu podíleli,“ řekl Jiří Korec v rámci slavnostní otevření.

„Hřiště jsou zdařile zrekonstruována. Jsem ráda, že se myslelo i na nejmenší návštěvníky školy, pro které jsou vybudovány moderní průlezky. Je dobře, že mají děti možnost volné chvíle ve škole trávit aktivně. Přeji si, aby byla obě hřiště dětmi co nejvíce využívána,“ doplnila Kateřina Francová.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru