Česky

Česky

English

menu
zavřít

Školní jídelny projdou rekonstrukcí

14. 6. 2022

Aktuality

93

Zlín – O letních prázdninách vyvrcholí stavební práce na modernizaci dvou zlínských školních jídelen. Na proměnu se chystají – jídelna v 7. Základní škole Zlín, Kvítková, a jídelna Hradská 5189.

V rámci rekonstrukce kuchyně v 7. ZŠ Kvítková dojde k dílčím dispozičním úpravám varny, výměně gastronomického vybavení i stávajících chladíren a mrazíren. Obměnu si vyžádají také všechny povrchové konstrukce a podlahy.  Mimo to rekonstrukční práce zahrnují dispoziční úpravy jídelny, výměnu vzduchotechniky za novou rekuperační jednotku a výměnu všech instalací, které jsou většinou původní. V neposlední řadě vznikne nové oddělené zázemí šaten pro muže a ženy se samostatným hygienickým zázemím. Stravovací kapacita se rekonstrukcí navýší o 30 míst.

„Úpravy jsou navrženy za účelem zlepšení provozních podmínek kuchyně a rozšíření plochy jídelny. Umožní efektivnější přípravu stravy, rychlejší výdej jídel a zároveň plynulejší odbavení strávníků. Počet vyrobených jídel, kterých je cca 600 za den, se nemění. Předpokládáme investiční náklady ve výši 26 milionů korun,“ sdělila náměstkyně primátora města Zlína Kateřina Francová.

Největší školní jídelna v ulici Hradské vstoupila letos již do druhé etapy rekonstrukce. Ta umožní navýšit výrobní kapacitu až o 500 jídel denně. Díky nově navržené technologii tak bude kuchyně moci uvařit až 1500 porcí. Prozatím však zůstane stávající výrobní kapacita zachována. Účelem rekonstrukce objektu je zvýšení počtu druhů připravovaných jídel.

Součástí rekonstrukce jídelny v Hradské ulici je i realizace přístavby objektu, díky níž dojde k rozšíření zázemí kuchyně, prostoru jídelny a šaten. Stávající prostory v kuchyni včetně skladů, technických prostor a zázemí pro zaměstnance projdou celkovou modernizací. Pro strávníky budou nově vybudovány šatny, sociální zařízení a zabezpečený vstup, včetně bezbariérového přístupu. V rámci rekonstrukce bude objekt také zateplen a nově provedeny rozvody vody, ústředního vytápění, kanalizace, elektroinstalace, slaboproudů, rozvodů vzduchotechniky včetně nových rekuperačních VZT jednotek.

Na rekonstrukci Školní jídelny Hradská 5189 město počítá s investicí ve výši cca 38 milionů korun.

Obě jídelny budou pro strávníky připraveny už novém školním roce.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2023 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru