Česky

Česky

English

menu
zavřít

Školy obdržely manuál k zahájení a provozu školního roku 2020/2021

25. 8. 2020

Aktuality

12

Zlín - Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy vydalo před několika dny manuál, který řeší provoz škol a také zahájení prvního dne školního roku 2020/2021.

zs-kvitkova.jpg

Zlín - Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy vydalo před několika dny manuál, který řeší provoz škol a také zahájení prvního dne školního roku 2020/2021. Aby mohl být tento manuál uveden spolehlivě do praxe, svolala náměstkyně primátora pro oblast školství, Kateřina Francová, koordinační poradu s ředitelkami a řediteli škol, jeslí, DDM Astra a také se zástupci Odboru školství, Odboru informatiky, Odboru právního a Oddělení krizového řízení a obrany Magistrátu města Zlína. Přítomen byl také zástupce projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání v ORP
Zlín II.

„Aby byl návrat dětí do škol bezpečný, jak pro ně samotné, tak i pro jejich rodiče a v neposlední řadě také pro všechny zaměstnance škol, je nutno dodržovat pokyny a doporučení, uvedená v tomto manuálu. Město nabídlo pomoc se zabezpečením čistících, dezinfekčních a ochranných prostředků, se zprovozněním IT prostředků a zaškolením učitelů, s konzultací s provozem IT techniky pro rodiče a další finanční, organizační a administrativní podporou,“ uvedla náměstkyně primátora Kateřina Francová.

Ředitelé diskutovali především otázky provozu škol, kontaktu s rodiči, provozu školní kuchyně, jídelny, tělocvičny, atd.

„Vzhledem k měnícím se hygienickým opatřením, doporučujeme rodičům pravidelně sledovat stránky školy a elektronické žákovské knížky, kde budou podrobné pokyny k organizaci výuky a prvního školního dne,“ doplnil vedoucí Odboru školství Milan Smola. Rodiče prvňáčků budou také moci své děti k prvnímu školnímu dni doprovodit. V mateřských školách pak mohou rodiče děti vodit přímo do školky, jako bylo běžné. Nemusí je předávat před objektem.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru