Česky

Česky

English

menu
zavřít

Skrz prsty: zkusme trochu zpomalit

18. 3. 2019

Aktuality

7

Zlín - Šestý ročník projektu Skrz Prsty se blíží. Festival, jak je zvykem, každoročně otevírá kontroverzní společenská témata a to stejné platí i pro letošní ročník. Cílem letošního ročníku je informovat o pojmu FAST LIFE...

14|15 Baťův institut

Zlín - Šestý ročník projektu Skrz Prsty se blíží. Festival, jak je zvykem, každoročně otevírá kontroverzní společenská témata a to stejné platí i pro letošní ročník. Cílem letošního ročníku je informovat o pojmu FAST LIFE, o jeho podstatě a záležitostech, které jsou s ním spojeny. Mluvit se bude o recyklaci, plastech, životě bez obalu, nebo fast a slow fashion. Festival vyvrcholí 20. března ve Zlíně v budově 14|15 Baťův institut. Na programu budou nejen přednášky s hosty, ale i workshopy a doprovodný program.

Letošní ročník se bude točit okolo aktuálního tématu, jímž je FAST LIFE. Rychlý životní stylje záležitost, která se týká každého z nás. Ne každý si uvědomuje, s jakými hrozbami setento životní styl slučuje, a právě o tom chce letos festival návštěvníky informovat.

Hlavní částí programu budou tvořit přednášky, které budou nabité informacemi ze světa plastů, rychlé módy, odpadů a rychlého životního stylu obecně. Svoji řeč již má připravenou například zástupce z celosvětového korporátu Greiner Ing. Ivo Benda. Pohovoří o tom, jak firma, která vyrábí plastové obaly vnímá problematiku okolo plastů a také o jejich společenské odpovědnosti spojené s tímto tématem. Řeč zde bude mít i zástupce Ministerstva životního prostředí Ing. Vladislav Smrž, který představí kampaň #dostbyloplastu. Občané města Zlína se mohou těšit na Bc. Agátu Zajíčkovou ze zlínského magistrátu, která přiblíží odpadové hospodářství ve městě. Svoji řeč si připravují i další řečníci, mezi které vyslal svého zástupce například pořadatel akce Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, dále zástupce internetového portálu Reduca, nebo rodinné firmy Děláme do plen. Program završí psycholog Mgr. Dalibor Špok, který promluví o účincích rychlého životního stylu na psychiku.

Samotný festival potrvá jeden den. Na návštěvníky čeká nabitý program rozdělený do tří bloků. První blok se bude zabývat problematikou plastů, recyklací a zero waste, neboli životem bez odpadu. Následovat budou témata spojená s oblečením, jako je fast fashion a slow fashion. Třetí blok bude o rychlém životním stylu obecně, kde na konci dne proběhne promítání krátkého filmu o odpadových systémech ve Zlíně. Souběžně s hlavním programem zde budou probíhat workshopy a na místě budou i tématické stánky se spoustou ekologicky zaměřených produktů. Akci pořádají studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

 

TZ festivalu Skrz Prsty

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru