Česky

Česky

English

menu
zavřít

Slavnostní zakončení výzvy Do práce na kole 2021 za Zlín, Otrokovice a okolí

2. 6. 2021

Aktuality

13

Zlín - V letošní rekordní květnové výzvě Do práce na kole, koloběžce, pěšky, nebo poklusem (DPNK 2021) se města Zlín a Otrokovice zařadila mezi deset nejlepších v republice...

dpnk2021---kopie.jpg

Zlín - V letošní rekordní květnové výzvě Do práce na kole, koloběžce, pěšky, nebo poklusem (DPNK 2021) se města Zlín a Otrokovice zařadila mezi deset nejlepších v republice. Společně soutěží již od roku 2014 a každý rok přiláká k registraci čím dál větší počet nadšenců. Letos se přihlásilo do výzvy ve Zlíně, Otrokovicích a blízkém okolí 1137 pracovníků a zaměstnanců z různých firem a institucí. 

Zlín a Otrokovice se každý rok střídají v slavnostním zakončení květnové výzvy. Letošní rok připadl na Otrokovice a příští rok přivítá účastníky Zlín.

V Otrokovicích na náměstí 3. května začne ve čtvrtek 10. června v 16.00 hodin program a v 17.00 se budou předávat diplomy a výhry pro jednotlivé týmy, ale též budou oceněni jednotlivci, nebo regionální cyklozaměstnavatelé. Nejlepší výhry  od statutárního města Zlín, Městského úřadu Otrokovice a regionálních partnerů získají týmy, které zvolily každodenní cestu do práce a zpět na kole, koloběžce, pěšky, nebo poklusem. Letos se v pravidlech pamatovalo i na ty, co museli pracovat z domova. 

Volnější silnice, nedostatek pravidelného pohybu a akcí s kolegy, podpora budování cykloinfrastruktury a také zájem o aktivní a udržitelnou dopravu. To jsou hlavní motivace více než 20 200 registrovaných účastnic a účastníků Do práce na kole 2021 za celou republiku.  Kampaň Do práce na kole pořádá  spolek Auto*Mat, který prosazuje lepší prostředí pro kvalitní život ve městě a snaží se přimět co největší množství lidí k alternativním způsobům dopravy. 

Výzva Do práce na kole má i reálné dopady na zapojená města. “Ze závěrečného dotazníku pro účastníky vyplývá, že velká většina z nich aktivní dopravu nevzdává ani po konci akce a alespoň několikrát týdně kolo nebo chůzi využije. Postupně se tak každoročně zvyšuje počet cyklistek a chodců v ulicích,” vysvětluje Anna Kociánová.

Zásadní pak jsou anonymizovaná data o jejich trasách, které spolek AutoMat využívá v jednání s městy o zlepšování infrastruktury pro pěší a cyklisty. “Z tzv. analýzy tras průjezdů poznáme, jak často a hojně cyklisté daným místem projíždějí, a můžeme to srovnat třeba s místy nejčastějších přestupků či nehod a hledat řešení. Tak např. zjistíme, že se hodně cyklistů přepravuje do nové průmyslové zóny, kam nevede žádná cyklostezka,” doplňuje Jan Haruda.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru