Česky

Česky

English

menu
zavřít

Sociální odbor pomáhal při očkování

13. 4. 2021

Aktuality

32

Zlín – S organizací očkování seniorů proti COVID-19 pomáhali zdravotníkům zaměstnanci městského odboru sociálních věcí a oddělení krizového řízení a obrany.

Sociální pracovnice pomáhaly s organizací při očkování

Zlín – S organizací očkování seniorů proti COVID-19 pomáhali zdravotníkům zaměstnanci městského odboru sociálních věcí a oddělení krizového řízení a obrany. Spolupráce se týkala očkování seniorů žijících v domech s byty zvláštního určení v ulicích Družstevní, Zálešná I (Drofa) a Masarykova v Malenovicích. Mobilní očkovací tým Krajské nemocnice Tomáše Bati Zlín pak v součinnosti s městem zajistil v průběhu února první očkování a v březnu očkování druhé. Očkování probíhalo vždy ve dvou termínech. V bytech zvláštního určení na ul. Broučkova se očkování ujala místní lékařka Martina Pagáčová, vždy ve třech termínech.

Celkově bylo naočkováno vakcínou Moderna a Pfizer 230 seniorů,“ sdělil Aleš Dufek, náměstek primátora města Zlína pro sociální oblast.

Očkovací akci předcházel průzkum zájmu o očkování ze strany seniorů, následné vypsání očkovacích termínů a finální příprava a vybavení očkovacích míst. Ty se podařilo operativně vytvořit přímo v domech s byty zvláštního určení.

Náš díl práce spočíval jednak v přípravě očkovacích prostor a jejich provizorní zařízení nábytkem, ale zejména v následné koordinaci samotného očkování. Pracovnice pomáhaly seniorům s vyplněním Dotazníku před očkováním proti nemoci COVID-19“, dohlížely na jejich zdravotní stav po očkování a dle potřeby je doprovázely do bytů,“ uvedla vedoucí Odboru sociálních věcí Magistrátu města Zlína Radana Dundálková a dodala:

„Už na místě jsme zaznamenali kladnou zpětnou vazbu. Lidé velmi ocenili možnost očkování přímo v místě jejich bydliště a byli také vděčni za pomoc při vyplnění dotazníku.“

V průběhu očkování kladli organizátoři důraz na maximální ochranu příchozích před nakažením koronavirovou infekcí. Kromě průběžné desinfekce ploch a zajištění dodržování rozestupů předali všem seniorům na ochranu dýchacích cest zdarma respirátory.

Při očkování v březnu jsme seniorům nad sedmdesát let předali navíc pět kusů respirátorů, které poskytlo město všem seniorům ve Zlíně,“ doplnil Aleš Dufek.

 

Zpracovala: Irena Orságová

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru