menu
zavřít

Soud dal městu za pravdu ve sporu s Národní sportovní agenturou

5. 10. 2022

Aktuality

289

Zlín - Informaci o zastavení řízení obdrželo na přelomu roku město Zlín od Národní sportovní agentury, ke které byla podána žádost o finanční dotaci ve výši až 300 milionů korun na rekonstrukci Zimního stadionu Luďka Čajky. Město se rozhodlo bránit soudní cestou, přičemž soud shledal žalobu důvodnou.

„Rozhodnutí o zastavení řízení nás velmi nemile překvapilo. Obzvláště za situace, kdy nás celou dobu nikdo z NSA nekontaktoval, a žádný problém, který bychom měli odstranit s námi nekonzultoval. Přitom u ostatních dotací je takový postup zcela běžný. Byli jsme přesvědčeni, že jsme žádnou podmínku neporušili. Na pozemky u sportovní haly, které jsou dle NSA problematické, máme stavební povolení a navíc jsme ani žádné dotační finance na úpravu těchto pozemků nepožadovali. Nesouhlasili jsme se stanoviskem NSA, proto jsme rozhodli se bránit soudní cestou,“ uvedl primátor města Jiří Korec.

V podané žalobě bylo město Zlín úspěšné. Soud se ztotožnil s argumentací, že je třeba žádost o dotaci vykládat dle jejího obsahu a smyslu dotace. Ze žádosti vyplývá, že na pozemky spolku se dotace nežádala a neměla na ně být ani použita, a že by tedy k užití dotace mimo rámec jejího účelu vůbec nedošlo. Soud přiznal městu náhradu důvodně vynaložených nákladů soudního řízení, dále shledal žalobu důvodnou, proto napadené rozhodnutí zrušil a věc vrátil NSA k dalšímu řízení.

„Od začátku je stanovisko spolupracovníků úřadu konzistentní a správné. Jsem rád, že to i přes různé právní názory soud potvrdil. Nyní budeme čekat na další postup Národní sportovní agentury. Proti rozsudku je totiž možné podat kasační stížnost do dvou týdnů od doručení,sdělil tajemník Magistrátu města Zlína, Tomáš Lang.

Zlín nemá při tomto externím financování v současné chvíli dostatečné prostředky pro realizaci původně plánované celkové rekonstrukce, která byla svým rozsahem spíše stavbou nového stadionu. „Chybným rozhodnutím NSA jsme se dostali do situace, kdy místo rekonstrukce zimního stadionu nás může hřát jen fakt, že chyba nebyla na naší straně. NSA aktuálně nemá alokaci na poskytnutí 300 milionů korun v tomto dotačním titulu a navíc se dá očekávat, že nová soutěž by přinesla cenu o zhruba 25% vyšší, než byla původně vysoutěžena,“ doplnil Jiří Korec.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2022 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru