Česky

Česky

English

menu
zavřít

Souhrn preventivních opatření vlády k 30. říjnu

2. 11. 2020

Aktuality

8

Zlín – na základě souhlasu Poslanecké sněmovny došlo na mimořádném jednání vlády ČR dne 30. října 2020 k prodloužení Nouzového stavu na území České republiky do 20. listopadu 2020.

js1-2053.jpg

Zlín – na základě souhlasu Poslanecké sněmovny došlo na mimořádném jednání vlády ČR dne 30. října 2020 k prodloužení Nouzového stavu na území České republiky do 20. listopadu 2020. V této souvislosti byla prodloužena i platnost všech krizových opatření. Níže v článku naleznete změny oproti předchozímu stavu.

Péče o děti v určených vzdělávacích zařízeních s účinností od 2. listopadu 2020 (plné znění opatření)

Prodloužení platnosti opatření a rozšíření cílových skupin o zaměstnance Úřadu práce České republiky, České správy sociálního zabezpečení a okresních správ sociálního zabezpečení, Finanční správy České republiky, Ministerstva vnitra, kteří vyřizují agendu pobytu cizinců,  pedagogické nebo nepedagogické pracovníky mateřské školy, školských zařízení pro výkon ústavní a ochranné výchovy, zařízení školního stravování, České pošty, s.p.

Omezení provozu škol od 2. listopadu 2020 (plné znění opatření)

Prodloužení platnosti opatření bez výrazných změn, nově dochází k omezení praktických škol jednoletých, dvouletých, tyto přecházejí na distanční výuku.

Omezení volného pohybu osob na území ČR od 4. listopadu 2020 (plné znění opatření)

Prodloužení platnosti opatření bez výrazných změn, rozšiřuje se seznam výjimek u zákazu volného pohybu osob od 05:00h do 20:59h o cesty za účelem vzdělávání včetně praxí a na zkoušky a cesty za účelem voleb do orgánů zdrav. pojišťoven.

Omezení obchodu a služeb od 31. října 2020 (plné znění opatření)

Prodloužení platnosti opatření, nově rozšíření seznamu výjimek u zákazu maloobchodního prodeje a poskytování služeb o provozovny zabývajících se zpracováním kamene (např. výroba pomníků, náhrobních kamenů a jejich instalace), provozovny (včetně mobilních) s prodejem pietního zboží, např. věnců, květinové výzdoby na hroby, pietních svíček apod.; pro tyto provozovny neplatí zákaz prodeje v mobilních provozovnách. Dále jde-li o prodej v neděli v čase mezi 05:00h až 19:59h přibyla výjimka pro provozovny (včetně mobilních) s prodejem pietního zboží, např. věnců, květinové výzdoby na hroby, pietních svíček apod., v čase mezi 05:00h až 19:59h.

Zákaz návštěv v zdravotnických zařízeních a zařízeních sociálních služeb od 4. listopadu 2020 (plné znění opatření)

Prodloužení platnosti opatření beze změn.

Omezení provozu orgánů veřejné moci a správních orgánů od 4. listopadu 2020 (plné znění opatření)

Prodloužení platnosti opatření beze změn.

Posílání datových zpráv zdarma od 2. listopadu 2020 (plné znění opatření)

Po dobu nouzového stavu nebude provozovateli informačního systému datových schránek náležet odměna.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru