Česky

Česky

English

menu
zavřít

Soutěž Hejbni s elektrem končí za dva měsíce

30. 1. 2019

Aktuality

11

Zlín – Do konce března mohou obyvatelé Zlína podpořit účast našeho města v soutěži Hejbni s elektrem pro lepší život.

elektro-plakat.jpg

Zlín – Do konce března mohou obyvatelé Zlína podpořit účast našeho města v soutěži Hejbni s elektrem pro lepší život. Odevzdáním nepotřebného elektrozařízení do sběrného dvora aktivně přispějí k ochraně životního prostředí a zároveň posílí šanci na jednu z finančních výher pro naše město.

„První tři města v kategoriích podle počtu obyvatel získají odměny ve výši šedesát, čtyřicet a dvacet pět tisíc korun. Vítězné město v kategorii s názvem Skokan roku bude odměněno padesáti tisíci,“ sdělila vedoucí Odboru životního prostředí a zemědělství zlínského magistrátu Vladimíra Pavlovová.

Město Zlín soutěží spolu  s dalšími 24 městy o co největší množství elektrospotřebičů odevzdaných prostřednictvím sběrných dvorů. Kritériem hodnocení je hmotnost zpětně odevzdaného elektrozařízení přepočtená na jednoho obyvatele města.

„Až dosud odevzdali obyvatelé statutárních měst do našeho systému celkem 2701 tun elektrozařízení, což je o cca 100 tun více, než bylo odevzdáno za stejné časové období v roce 2017,“uvedl za ELEKTROWIN Tomáš Kirbs.

První ročník soutěže Hejbni s elektrem pro lepší život byl zahájen 1. dubna 2018 a bude ukončen k  31. březnu 2019. Soutěž pro statutární města v České republice vyhlásil kolektivní systém pro zpětný odběr, oddělený sběr, zpracování, využití a odstranění elektrozařízení a elektroodpadu ELEKTROWIN. Společnost není založena za účelem zisku, jejími akcionáři jsou přední výrobci velkých a malých spotřebičů. Funguje od roku 2005. Více o společnosti na www.elektrowin.cz

 

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru