Česky

Česky

English

menu
zavřít

Soutěž Rozkvetlé město 2019 pokračuje letní částí

14. 6. 2019

Aktuality

9

Zlín – Soutěž o nejkrásnější zahradu či balkonovou výsadbu Rozkvetlé město 2019 vstupuje do své letní části.

Foto: Václav Kovalčík

Zlín – Soutěž o nejkrásnější zahradu či balkonovou výsadbu Rozkvetlé město 2019 vstupuje do své letní části. Obyvatelé Zlína mohou svoji květinovou výsadbu přihlásit do některé z vypsaných soutěžních kategorií:

1a        kategorie – předzahrádky bytových domů

1b        kategorie - předzahrádky rodinných domů

2.         kategorie – květinová výzdoba oken a balkonů obytných domů

3.         kategorie – úprava okolí baťovských domků.

V prvním prázdninovém měsíci bude přihlášené výsadby objíždět a posuzovat pětičlenná odborná komise. O těch nejlepších pak rozhodne na základně několika hodnotících kritérií.

Zajímá nás kompoziční uspořádání výsadby, barevná harmonie květin, ale také respektování nároků rostlin na místo výsadby či jejich zdravotní stav,“vysvětlila koordinátorka soutěže Kristýna Králová z Odboru městské zeleně Magistrátu města Zlína. „Důležitým kritériem je také přínos pro ostatní obyvatele města, tedy viditelnost zahrádky z komunikace.“

Uzávěrka podání přihlášek je 5. července.

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže se uskuteční ve čtvrtek 19. září 2019 na zlínské radnici a jako v posledních ročnících, malý dárek obdrží všichni soutěžící.

Vyplněný kupon – přihlášku přijímá Odbor městské zeleně Magistrátu města Zlína na adrese Zarámí 4421, 761 40 Zlín. Přihlášku lze zaslat i na e-mailovou adresu kristynakralova@zlin.eu nebo prostřednictvím webu www.zlin.eu.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru