Česky

Česky

English

menu
zavřít

Sportoviště u ZŠ na ulici Okružní se otevírá

1. 9. 2017

Aktuality

8

Zlín – Už v pátek 1. září bude otevřen zbrusu nový sportovní areál u ZŠ na ulici Okružní na Jižních svazích. Jeho výstavba začala v loňském roce a skončila v tomto měsíci...

okruzni-hriste-2.jpg

Zlín – Už v pátek 1. září bude otevřen zbrusu nový sportovní areál u ZŠ na ulici Okružní na Jižních svazích. Jeho výstavba začala v loňském roce a skončila v tomto měsíci.

„Hřiště budou sloužit nejen školákům, ale také dalším zájemcům, zejména ze sídliště Jižní svahy. Nepochybujeme o tom, že budou hodně využívaná. Spoustu dotazů, zda bude možné si jít do tohoto areálu zasportovat, jsme dostávali už v průběhu výstavby,“ prohlásila náměstkyně primátora Kateřina Francová, do jejichž kompetencí patří školství. Dodala, že náklady na vybudování areálu dosáhly výše cca 15 milionů korun.

Součástí moderního sportovního areálu je například hřiště pro malou kopanou s umělým trávníkem a možností osvětlení, volejbalový kurt s tartanovým povrchem, dětský koutek s multifunkční sestavou, vahadlovou sedačkou a rotující sedačkou pro malé či trošku větší sportovce, hřiště pro beachvolejbal, beachfotbal a streetbasket, workout pro zájemce o fitness, běžeckou dráhu s odpruženým tartanem a dráhou určenou pro inline bruslení a projížďky na kolech pro nejmenší. „Konečně máme možnost sportovat na školním hřišti, které odpovídá dnešní požadavkům,“ těší Lenku Honovou, ředitelku ZŠ na ulici Okružní.

Aby byl areál co nejvíce využívaný, bude se o něj škola dělit s veřejností. Ve dnech vyučování do 15 hodin budou sportoviště využívat žáci a školní družina, případně i děti z okolních mateřských škol. Od 15 do 21 hodin, v sobotu, v neděli a o prázdninách od 10 do 21 hodin si mohou přijít zasportovat ostatní zájemci, přičemž užívání některých hřišť bude zpoplatněno. Více informací lze nalézt na www.zsokruzni.zlinedu.cz. Provoz na sportovištích bude omezen v zimním období a závislý bude také na počasí.

Na provoz v areálu bude dohlížet správce. „Po špatných zkušenostech s vandalismem na volně přístupných školních hřištích bude celý areál monitorován kamerovým systémem Městské policie,“ doplnila Lenka Honová.

Moderní sportovní areál není jedinou letní novinkou v ZŠ Okružní. Podařilo se zde také rekonstruovat hygienické zázemí, a to za částku téměř dva a tři čtvrtě milionu korun. 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru