Česky

Česky

English

menu
zavřít

Stále stejný podvod: Mezinárodní sbírka pro neslyšící

2. 10. 2017

Aktuality

17

Zlín - Po nějaké době znovu dorazili do Zlína občané jedné ze zemí východního Balkánu, kteří sice neumějí ani slovo česky, ale přesto se dopouštějí podvodného jednání.

Tahle iniciativa je podvodná

Zlín - Po nějaké době znovu dorazili do Zlína občané jedné ze zemí východního Balkánu, kteří sice neumějí ani slovo česky, ale přesto se dopouštějí podvodného jednání. Neznalost zdejšího jazyka totiž kompenzují tím, že se vydávají za hluchoněmé a kolemjdoucím předkládají papír, který vyvolává zdání finanční sbírky pro neslyšící a tělesně postižené. Takový „formulář“ obsahuje úderný nadpis: „CERTIFIKÁT REGIONÁLNÍ PRO NESLYŠÍCÍ A TĚLESNĚ POSTIŽENÉ LIDI A PRO CHUDÉ DĚTI CHCEME OTEVŘÍT MEZINÁRODNÍ CENTRUM DĚKUJEME“, kolonky k vyplnění pro případné dárce a je také vyzdoben všemožnými piktogramy a symboly včetně vlajky ČR.

Že se o žádnou sbírku nejedná, ale jde stále o stejný druh podvodu, který zneužívá soucitu spoluobčanů, potvrdilo nejlépe chování obou výběrčích. Čtyřiadvacetiletá žena poté, co spatřila hlídku Městské policie Zlín, formulář s údajnou sbírkou co nejrychleji odhodila a její o sedm let mladší kumpán jej raději rovnou roztrhal.

Strážníci ve spolupráci s hlídkou cizinecké policie ověřili totožnost obou výtečníků a jejich protiprávní jednání kvalifikovali jako přestupek proti majetku. Z místa tak nakonec oba odešli lehčí o zaplacenou pokutu.

Městská policie Zlín vyzývá širokou veřejnost, aby dobře zvažovala, komu své finanční prostředky věnuje. Zatímco při oficiální veřejné sbírce jsou vybrané peníze skutečně použity na bohulibé účely, v případě zmíněných podvodníků putují výhradně do jejich kapes.

 

TZ MP Zlín

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru