Česky

Česky

English

menu
zavřít

Startuje třetí série krátkých snímků o zlínské kultuře KULTURA na NETU

19. 4. 2021

Aktuality

15

Zlín - Živý Zlín v úterý 20. 4. startuje na sociálních sítích třetí sérií oblíbeného pořadu KULTURA na NETU. Diváci si prohlédnou vilu Miroslava Zikmunda, depozitáře Muzea jihovýchodní Moravy, či...

knihovna-f-bartose-207.jpg

Zlín - Živý Zlín v úterý 20. 4. startuje na sociálních sítích třetí sérií oblíbeného pořadu  KULTURA na NETU. Diváci si prohlédnou vilu Miroslava Zikmunda, depozitáře Muzea jihovýchodní Moravy, či pro veřejnost nepřístupné části hradu Malenovice.

 Sedm premiérových dílů, spuštěných vždy v úterý a v pátek v 19 hodin na sociálních sítích městské kulturní agentury Živý Zlín a města Zlín, startuje v úterý 20. dubna. Pořad tentokrát nabídne zákulisí Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně.

„V dalších dílech diváci zhlédnou například zázemí vily Tomáše Bati, či nahlédnou do unikátního tvůrčího prostoru s galerijním přesahem pro.story,“ uvedla vedoucí Živého Zlína Jana Kubáčová.

Projekt KULTURA NA NETU Živého Zlína nabízí krátká videa o zajímavostech z oblasti kultury, architektury, či podnikání. Tvůrčí tým doposud zaznamenal téměř dvacítku těchto míst. „Cílem projektu je podívat se na dané místo z jiné perspektivy a nabídnout i pohled a informace, ke kterým se běžný návštěvník nedostane,“ dodala Kubáčová.

Organizacemi či stavbami provází jejich ředitelé, majitelé a odborníci.

Program premiér:

20. 4. Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně

23. 4. Unikátní tvůrčí prostor pro.story

27. 4. Muzeum jihovýchodní Moravy & depozitář

30. 4. Vila Miroslava Zikmunda

4. 5. Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně

7. 5. Vila Tomáše Bati

11. 5. Hrad Malenovice

Živý Zlín připravil projekt KULTURA NE NETU před rokem jako reakci na zastavení kulturního a společenského života v důsledku pandemie covidu. Kromě videí projekt nabídl live streamy koncertů na podporu zlínských klubů a hudebníků. Archiv videí a koncertů je ke zhlédnutí na webu Živého Zlína www.zivy-zlin.cz nebo na www.kulturazlin.cz.

Organizační složka Živý Zlín – kulturní agentura vznikla z iniciativy města Zlín za účelem podpory kulturního života ve městě. Ročně agentura pořádá téměř 70 akcí ve veřejném prostoru a spolupracuje s řadou komunit, umělců i organizací. V současnosti sídlí na zlínském zámku, v jehož prostorách chystá další aktivity pro širokou veřejnost.

Zdroj: TZ Živý Zlín

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru