Česky

Česky

English

menu
zavřít

Stavební úřad požaduje zásah na budovách přiléhajících k bývalému okresnímu soudu

5. 6. 2017

Aktuality

34

Zlín – Stavební úřad magistrátu vyzval majitele „kiosků,“ dvou menších budov přiléhajících k objektu bývalého okresního soudu ve Zlíně, k provedení...

Budova bývalého okresního soudu

Zlín – Stavební úřad magistrátu vyzval majitele „kiosků,“ dvou menších budov přiléhajících k objektu bývalého okresního soudu ve Zlíně, k provedení udržovacích prací. Jsou totiž ve stavu, kdy můžou ohrožovat životy či zdraví lidí či zvířat.

Společnost EKO-UNIBAU Praha, která je vlastníkem těchto menších budov, má na provedení požadovaných udržovacích prací 30 dnů od doručení výzvy.

Ve výzvě, kterou již stavební úřad odeslal, se mimo jiné uvádí, že „v pravém kiosku se ve stropní konstrukci nachází otvor, kterým zatéká, stropní konstrukce je narušena včetně výztuže, u obou kiosků se rozpadá podbití a odpadá omítka, a tím hrozí zranění kolemjdoucích chodců. Do obou kiosků lze vstoupit rozbitými a nezajištěnými dveřmi s chybějící výplní.“

Radnice je majitelem budovy bývalého okresního soudu. Její prodej či jiné využití dlouhodobě komplikují dlouholeté soudní spory a nevyřešené majetkové vztahy s vlastníkem sousedních pozemků, kterým je také společnost EKO - UNIBAU Praha. „Současný stav komplikuje jakékoliv naše další plány. Budovu je za současné situace prakticky nemožné rekonstruovat, provozovat nebo výhodně prodat. Musíme vyčkat, jak dopadnou soudní řízení, z nichž ty zásadní začaly ještě před tím, než město objekt bývalého soudu získalo," konstatoval náměstek primátora Patrik Kamas, který má řešení této záležitosti ve svých kompetencích.

Budova bývalého okresního soudu je zajištěná proti zatékání vody, byl také instalován systém zabraňující vniknutí nežádoucích osob. Opatření vyšla na cca 300 tisíc korun. Přízemí radnice využívá jako sklad ztrát a nálezů.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru