Česky

Česky

English

menu
zavřít

Štípa hostí Václava Hudečka

29. 7. 2019

Aktuality

122

Zlín – V kostele Narození Panny Marie ve Štípě se uskuteční v pořadí desátý koncert Václava Hudečka.

vaclav-hudecek.jpg

Zlín – V kostele Narození Panny Marie ve Štípě se uskuteční v pořadí desátý koncert Václava Hudečka. Slavný virtuos si toto místo opět vybral pro jeden ze svých koncertů, pořádaných v rámci luhačovické Akademie Václava Hudečka.

„Tato velkolepá barokní stavba se skvělou akustikou a nádhernými varhanami Mistru Hudečkovi natolik učarovala, že se sem každoročně se svými přáteli a studenty vrací. Letos se milovníci krásné hudby mohou těšit samozřejmě na Václava Hudečka dále na vynikajícího slovenského basbarytonistu Gustáva Beláčka a mladou mezzosopranistku Elišku Zajícovou. K varhanám již tradičně usedne Pavel Svoboda, jeden z nejlepších varhaníků mladé generace. Doprovod zajistí Festivalový orchestr z Pardubic,“ uvedla Miroslava Krumpolcová ze Sdružení Václava Hudečka pro pořádání houslových kurzů.

Koncert s názvem Krásné stavby s krásnou stavbou se koná v neděli 4. srpna od 18 hodin. Vstupenky prodává Městské informační a turistické středisko v budově zlínské radnice.

Letní Akademie Václava Hudečka se věnuje mladým mimořádně nadaným houslistům. Za dvacet tři let existence Akademie v ní studovalo na čtyři stovky talentů. Mnozí z nich jsou žádanými sólisty na mezinárodních pódiích.

Více informací na www.akademievhudecka.cz.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru