Česky

Česky

English

menu
zavřít

Štípa slaví 400 let od založení kláštera a kostela

27. 4. 2017

Aktuality

22

Zlín – V neděli 30. dubna si Štípa připomene 400. výročí vydání zakládací listiny kláštera a poutního chrámu Narození Panny Marie ve Štípě.

plakat-400let.jpg

Zlín – V neděli 30. dubna si Štípa připomene 400. výročí vydání zakládací listiny kláštera a poutního chrámu Narození Panny Marie ve Štípě. Slavnost zahájí mše svatá v 10:30 hodin, kterou bude živě přenášet TV NOE. Po jejím skončení až do večerních hodin zde mají lidé možnost  vidět celý přepis vzácné zakládací listiny a gotickou monstranci.

„U příležitosti oslavy významného výročí chceme veřejnosti ukázat zakládací listinu, kterou  se nám podařilo vypátrat v Moravském zemském archivu v Brně. Je včetně podpisu a pečeti slavného Albrechta z Valdštejna. Pergamen podepsal 1. května 1617 na hradě Lukov,“ sdělil Lubomír Hnilica ze štípské farnosti.

Historickou souvislost s hradem Lukovem připomene i odpolední část slavnosti, která se koná právě před středověkým sídlem. V půl třetí odpoledne přijede mnich kartuzián v kočáře a přítomné přivítá sám majitel panství Albrecht z Valdštejna. Pro všechny jsou připraveny komentované prohlídky hradu včetně hradních expozic, pro děti a mládež doprovodný program s názvem Jak se žilo na hradě. Odpoledne zpříjemní vystoupení dechové hudby Miklovci a žáků ZUŠ Morava. Slavnost zakončí v 17 hodin májová pobožnost.

Organizátoři zajistili dopravu až k hradu. Odjíždí se ve 14 hodin od parkoviště u sochy Sv. Jana.

www.stipa.cz

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru