Česky

Česky

English

menu
zavřít

Štípa zve na Kouzlo varhan

31. 5. 2019

Aktuality

54

Zlín – V neděli 2. června se v poutním kostele Narození Panny Marie ve Štípě uskuteční varhanní koncert s názvem Kouzlo varhan.

pozvanka-varhanni-koncert.jpg

Zlín – V neděli 2. června se v poutním kostele Narození Panny Marie ve Štípě uskuteční varhanní koncert s názvem Kouzlo varhan. Za varhanní manuály usedne od 17. hodiny Karel Martínek – varhaník u Sv. Mořice v Olomouci.

Jelikož Karel Martínek studoval improvizaci u slavného varhaníka Philippa Lefebvra, což je jeden z varhaníků slavné katedrály Notre-Dame v Paříži, bude část koncertu věnována právě improvizaci. Zazní tak jedinečné a neopakovatelné kompozice. Jedna z nich bude věnována právě hudbě pařížské katedrály Notre-Dame.

Akci za podpory statutárního města Zlín pořádá Římskokatolická farnost Štípa. Vstupné je dobrovolné.

Varhany v poutním chrámu ve Štípě postavili roku 1890 František Čapek a Max Zachistal z Kremže (nynější Rakousko) a jedná se o vysoce hodnotný a zachovalý nástroj. Po celou dobu zůstaly varhany v nezměněné podobě a řadí se k nejkrásnějším a největším v okolí. 

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru