Česky

Česky

English

menu
zavřít

Strážníci budou dohlížet nad bezpečnou cestou dětí pro vysvědčení

25. 6. 2020

Aktuality

11

Zlín - Poslední den školního roku, který letos připadá ve většině zlínských základních škol na pátek 25. června 2020, je bezesporu velmi významným dnem pro všechny žáky navštěvující vzdělávací zařízení.

p1060844u.jpg

Zlín - Poslední den školního roku, který letos připadá ve většině zlínských základních škol na pátek 26. června 2020, je bezesporu velmi významným dnem pro všechny žáky navštěvující vzdělávací zařízení. Učitelé jim rozdají ocenění výsledků jejich celoročního snažení, načež si děti všech věkových kategorií budou moci začít vychutnávat dlouhé dva měsíce letních prázdnin.

Aby i jejich poslední cesta do školy proběhla bez nehod, budou strážníci Městské policie Zlín provádět zvýšený dohled na bezpečnost a plynulost silničního provozu u přechodů pro chodce v blízkosti vytipovaných školských zařízení.

Do tohoto dopravně bezpečnostního opatření, konaného v souvislosti s ukončením školního roku, bude k vybraným přechodům pro chodce na území města nasazeno celkem 14 strážníků, kteří budou dohlížet na bezpečné přecházení vozovky.

Zlínští strážníci však nezajišťují bezpečnost školáků jen při takových příležitostech jako je začátek či konec školního roku. S výjimkou „koronavirové“ pauzy obsazovaly hlídky městské policie od září do června, ve všech dnech školní výuky, vždy mezi 7. a 8. hodinou ranní, vybrané přechody pro chodce v centru města, na sídlišti Jižní Svahy, v Malenovicích a ve Štípě.

Také díky této službě strážníků dětem nedošlo na těchto místech k žádnému střetu vozidla s žáky směřujícími do školy. Aby tomu tak zůstalo i v posledním dni školního roku, prosíme řidiče, aby brali v úvahu možnou větší nepozornost školáků, a o to větší opatrnost a pozornost věnovali řízení svého vozidla, nejen v blízkosti školských zařízení všech stupňů.

„Stejně jako školáci se budou i strážníci MP Zlín moci věnovat v ranních hodinách po dva následující měsíce jiným činnostem. Na rozdíl od dětí však nebudou trávit získaný čas odpočinkem, ale zaměří se na další problémy, se kterými se na MP Zlín obracejí občané našeho města. Školákům přejeme báječné prázdniny a všem spoluobčanům pak krásné léto,“ dodal závěrem ředitel MP Zlín Milan Kladníček.

 

Zdroj: Tisková zpráva Městské policie Zlín 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru