Česky

Česky

English

menu
zavřít

Strážníci budou testovat elektromobil. BMW mají zapůjčené zdarma

7. 4. 2017

Aktuality

7

Zlín - Zhoršující se kvalita ovzduší a stále častější smogové situace nutí orgány státní správy a samosprávy k hledání nových řešení. Protože nepomůže jen jedno opatření, hledají se další cesty a možnosti...

bmw-1.jpg

Zlín - Zhoršující se kvalita ovzduší a stále častější smogové situace nutí orgány státní správy a samosprávy k hledání nových řešení. Protože nepomůže jen jedno opatření, hledají se další cesty a možnosti. Jednou z cest může být využití vozů s alternativním pohonem. Už v loňském roce město Zlín zakoupilo na zkoušku několik trolejbusů s doplňkovým bateriovým pohonem. Letos se bude v testování pokračovat. Strážníci městské policie tak budou od dubna až do října zkoušet využití elektromobilu.  

„Od zástupců automobilky jsme obdrželi nabídku na bezplatné vyzkoušení elektromobilu v praxi. Protože se však jedná o renomovanou značku, rádi bychom ujistili veřejnost, že tento vůz máme k dispozici zdarma. Město zaplatí jen pojistku,“ ujistil Ondřej Běták, náměstek primátora pro oblast bezpečnosti. Je totiž pravdou, že strážníci městské policie viděni ve voze BMW i3 mohou u neinformovaných občanů vyvolat různé otázky a představy.

„Jsme rádi, že v rámci sledování nových trendů a technologií, můžeme testovat i toto ekologicky šetrnější vozidlo. Budou nás zajímat především jeho jízdní vlastnosti, spolehlivost a celková vhodnost pro teoretické budoucí využití v rámci našeho vozového parku. Vozidlo bude využívat především dopravní hlídka, která má za směnu nájezd cca 70 kilometrů,“ doplnil Milan Kladníček, ředitel MP Zlín. Elektromobil bude možné nabíjet z běžné zásuvky v sídle MP Zlín. Pilotního projektu se účastní také státní policisté v Praze a městské policie v osmi vybraných městech. Kromě Zlína je to namátkou také Olomouc, Ostrava, Pardubice, Brno, Písek a další. 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru