Česky

Česky

English

menu
zavřít

Strážníci posilují kontroly hřbitovů

26. 10. 2017

Aktuality

19

Zlín - Tak jako každý rok, i letos posiluje Městská policie Zlín v souvislosti s blížící se Památkou zesnulých kontroly na hřbitovech. Strážníci denně...

Ilustrační foto

Zlín - Tak jako každý rok, i letos posiluje Městská policie Zlín v souvislosti s blížící se Památkou zesnulých kontroly na hřbitovech. Strážníci denně zajíždí nejen na Lesní hřbitov, ale nevynechávají ani místa posledního odpočinku v dalších částech města. Zvýšené kontroly pak budou pokračovat přes samotný svátek zesnulých i po dobu dalších dvou týdnů.

Během dnů, kdy se letos předpokládá největší nápor návštěvníků, tedy zejména o víkendech 28. – 29. října a 4. – 5. listopadu 2017, realizuje MP Zlín dopravně bezpečnostní opatření. V jeho rámci budou strážníci společně s kolegy z republikové policie dohlížet na bezpečnost a plynulost silničního provozu a v případě potřeby jej usměrňovat.

„Naší prioritou přitom bude zajištění bezpečného průjezdu vozidel městské hromadné dopravy a integrovaného záchranného systému. Apeluji proto na motorizované návštěvníky Lesního hřbitova, aby svá vozidla parkovali na místech k tomu určených a byli ohleduplní k sobě navzájem i k ostatním účastníkům silničního provozu,“ uvedl k dopravně bezpečnostnímu opatření ředitel MP Zlín Milan Kladníček.

Z tohoto důvodu vyzývá MZ Zlín veřejnost, aby zvážila nutnost návštěvy zejména Lesního hřbitova soukromými vozidly a raději přednostně využila rozšířených služeb MHD (více informací naleznete zde).

Městská policie Zlín dále upozorňuje návštěvníky pietních míst, aby věnovali zvýšenou pozornost vlastní bezpečnosti a ochraně majetku.

„V žádném případě neponechávejte v zaparkovaných automobilech cenné nebo zdánlivě cenné předměty, při údržbě hrobů neodkládejte tašky s osobními doklady, platebními kartami a finanční hotovostí na místa, kde je nebudete mít pod přímou kontrolou, vyhýbejte se opuštěným místům a k návštěvě hřbitovů raději zvolte takovou denní dobu, kdy se zde budou pohybovat i další lidé,“ dodal Milan Kladníček.

Další informace k tématu na http://www.zlin.eu/pohrebnictvi-zlin-se-chysta-na-dusicky-aktuality-3951.html

 

TZ MP Zlín

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru