Česky

Česky

English

menu
zavřít

Strážníci provedli kvůli stoupající vodě dvě desítky kontrol

22. 2. 2017

Aktuality

4

Zlín – Strážníci Městské policie celou noc kontrolovali hladiny vodních toků na území Zlína. Zaměřili se zejména na řeku Dřevnici v úseku Příluky. Celkem provedli...

Hladina Dřevnice se zvedla

Zlín – Strážníci Městské policie celou noc kontrolovali hladiny vodních toků na území Zlína. Zaměřili se zejména na řeku Dřevnici v úseku Příluky. Celkem provedli dvě desítky kontrol.

„K žádné výjimečné situaci nakonec nedošlo, voda nikde neopustila koryta. Přesto jsme měli neustále v pohotovosti potřebnou techniku i zásahové jednotky,“ sdělil ředitel Milan Kladníček, ředitel Městské policie Zlín.

Situaci průběžně vyhodnocovali i členové povodňové komise města. „Nyní už voda klesá a led postupně odplouvá Situace se vrací k normálu,“ ujistil náměstek primátora Ondřej Běták, do jehož kompetencí patří Městská policie.

Z bezpečnostních důvodů byla v noci uzavřena lávka přes Dřevnici v Prštném. Důvodem byl fakt, že má pilíře u hladiny řeky. Existovalo jisté riziko, že by mimořádně velké kry mohly některý z pilířů narušit. Naštěstí se tak nestalo,“ konstatoval náměstek primátora Bedřich Landsfeld s tím, že přes lávku se nyní už dá normálně přecházet. 

Na několika místech Povodí Moravy byla kvůli oteplení a dešti situace mnohem dramatičtější. Vodohospodáři museli například odstraňovat ledové kry, které ucpaly koryta řek. Na některých vodních tocích byly dočasně dosaženy stupně povodňové aktivity, například na Rožnovské Bečvě nebo Moravské Sázavě. Všude je již situace pod kontrolou, riziková místa se stejně jako ve Zlíně monitorují.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2023 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru