Česky

Česky

English

menu
zavřít

Strážníci rozšířili svůj vozový park o vozidlo pro převoz opilců

3. 4. 2019

Aktuality

17

Zlín - Městská policie Zlín rozšířila svůj vozový park o nové služební vozidlo. Jedná se o dodávkový vůz se speciální nástavbou, který je určen pro dopravu podnapilých osob...

Nové vozidlo MP Zlín

Zlín - Městská policie Zlín rozšířila svůj vozový park o nové služební vozidlo. Jedná se o dodávkový vůz se speciální nástavbou, který je určen pro dopravu podnapilých osob do protialkoholní záchytné stanice (PZS).

Ačkoliv vůz na první pohled září novotou, při podrobnějším zkoumání i laik zjistí, že má již něco za sebou. Jedná se totiž o vyřazený sanitní vůz, který svá nejlepší léta sloužil u zdravotnické záchranné služby, kde najezdil bezmála čtvrt miliónu kilometrů.

 „Rád bych poděkoval řediteli Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje, JUDr. Josefu Valentovi, i jejímu zřizovateli, kterým je Zlínský kraj, za možnost vyřazené vozidlo získat. Ve službách městské policie již nebude přímo zachraňovat lidské životy, ale bude i nadále stále využito ve prospěch obyvatel Zlína při zabezpečování veřejného pořádku,“ vysvětlil při uvedení do provozu ředitel MP Zlín Milan Kladníček.

Oproti dosavadnímu vozidlu, které sloužilo pro převoz podnapilých osob do PZS, nabízí nový vůz díky vysoké nástavbě podstatně lepší komfort pro jeho posádku, a to zejména při manipulaci s přepravovanými osobami. Vedle strážníků dokáže vozidlo najednou pojmout až tři přepravované osoby, přičemž jedna z nich může být bezpečně transportována na speciálním lůžku. S ohledem na běžný stav podnapilých osob, které bývají nezřídka silně znečištěny, je výhodou omyvatelný povrch sedadel i dalších prvků interiéru. Na něm totiž poměrně často ulpí i nevábné zbytky různých tělních tekutin či výkalů osob, které v důsledku opilosti nedokázaly kontrolovat své chování.

Ještě před koncem oficiálního předání pak nový vůz vyjížděl ke svému prvnímu nasazení v barvách MP Zlín: Na žádost hlídky, která nalezla na parkovišti ležící podnapilou 44letou ženu, zamířil na sídliště Jižní Svahy a odtud přímo do PZS v Kroměříži.

Do tohoto specializovaného zdravotnického zařízení převezla MP Zlín v loňském roce rovnou stovku klientů, v roce předchozím pak ještě o jedenáct více.

 

TZ MP Zlín

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru