Česky

Česky

English

menu
zavřít

Strážníci „zaměstnali“ studenty středních škol

31. 5. 2017

Aktuality

9

Zlín - V druhé polovině května realizovala Městská policie Zlín již druhý ročník týdenní praxe pro studenty středních škol. Službu se strážníky...

Studenti si vyzkoušeli práci u MP Zlín

Zlín - V druhé polovině května realizovala Městská policie Zlín již druhý ročník týdenní praxe pro studenty středních škol. Službu se strážníky přímo v ulicích krajského města si nejprve vyzkoušela a čtveřice studentů Vyšší policejní školy a Střední policejní školy Ministerstva vnitra ČRv Holešově a hned v následujícím týdnu čtyři studenti zlínské Střední odborné školy ochrany osob a majetku.

„Praxe studentů odborných škol, jejichž zaměření má blízko k činnostem vykonávaným městskou policií, se již druhým rokem osvědčila a považuji ji za přínosnou pro obě strany,“ zhodnotil tento projekt ředitel MP Zlín, Milan Kladníček.

Samotní studenti pak oceňovali, že se mohli seznámit s výkonem práce strážníků v terénu, a to zejména u útvarů územní hlídkové služby. Mohli tak získat nejen reálnou představu, co takové zaměstnání obnáší, ale také si odnesli praktické poznatky pro své další studium či vhodnou volbu svého povolání.

Během praxe studentů kladla MP Zlín mimořádný důraz na jejich bezpečnost. „Přesto jsme chtěli, aby většina jejich praxe proběhla při výkonu běžné hlídkové služby. Věřím, že někteří z nich tak budou v budoucnu uvažovat o městské policii jako o jejich potenciálním zaměstnavateli a naopak my v nich nalezneme nové spolupracovníky,“ uzavřel Milan Kladníček.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru