Česky

Česky

English

menu
zavřít

Studenti vystavují Podivný semestr

8. 7. 2020

Aktuality

6

Zlín – Galerie G18 zve na výstavu klauzurních a semestrálních prací studentů Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati.

utb.jpg

Zlín – Galerie G18 zve na výstavu klauzurních a semestrálních prací studentů Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati. Studenti všech jedenácti ateliérů fakulty na ní představují práce, které tvořili v době nouzového stavu.

Studenti mají za sebou období, které ještě nikdy předtím nezažili. Sami ho nazývají „podivným“, proto výstavu nazvali Podivný semestr. Jejich nálada v době pandemie se odráží do videoprojekcí, plakátů, fotografií, skleněných produktů, grafiky i šperků.

„Mezinárodní prostředí akademické půdy se izolovalo, výzkumná a tvůrčí pracoviště osiřela, škola se zavřela a celý svět se schoval do laptopu,“ připomněla nedávnou atmosféru Vendula Gregorovičová z galerie G18.

„Podivný semestr se po pouhém měsíci normální výuky proměnil na období nekonečného čekání návratu do školy, online přednášek, video konzultací a pro studenty uměleckých oborů to pak znamenalo především shánění alternativních možností tvorby,“ popsala období před vznikem výstavy její kurátorka Romana Veselá a dodala:

„Bez dílen, ateliérů, techniky a softwarů byli odkázáni na prostředí jejich dávno opuštěných dětských pokojíků a na minimální možnosti v nekonečném časovém horizontu…“

Čas a prožitky jsou mimo jiné zachyceny i v rozhovorech vedenými studenty ateliéru Arts Management. Návštěvníci se dozvědí o tom, jak probíhala výuka, co v tomto semestru v ateliérech vznikalo, jaká byla zadání, jak studenti trávili podivný semestr, co prožívali a především – jak se tato nová zkušenost zapsala do jejich tvorby. Touto formou tak mohou lidé pomyslně nahlédnout do ateliérů Audiovizuální tvorba, Design obuvi, Design oděvu, Design skla, Digitální design, Grafický design, Produktový design, Prostorová tvorba, Průmyslový design a Reklamní fotografie.

Výstava Podivný semestr bude v galerii G18 přístupná od pondělí do čtvrtka v čase od 13 do 18 hodin. Vstup je zdarma.

Informace o doprovodném programu k výstavě se budou postupně objevovat na webových stránkách www.g18.cz a sociálních sítích.

Zdroj: UTB Zlín

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru