Česky

Česky

English

menu
zavřít

Studenti z belgického Izegemu poznávali Zlín a Zlínský kraj

22. 9. 2017

Aktuality

19

Zlín - Už více než dvacet let je belgický Izegem partnerským městem Zlína. Dvacet let také trvá spolupráce mezi SPŠ Zlín a střední školou z Izegemu...

p1010020.jpg

Zlín - Už více než dvacet let je belgický Izegem partnerským městem Zlína. Dvacet let také trvá spolupráce mezi SPŠ Zlín a střední školou z Izegemu. Jednou z rovin spolupráce jsou i studentské výměnné poznávací pobyty. Uprostřed září tak studenti z Izegemu zavítali do Zlína, kam je pozvala partnerská Střední průmyslová škola Zlín. Návštěvu regionu završilo přijetí na zlínské radnici.

„Věřím, že se u nás studentům líbilo a budou o našem městě vyprávět kamarádům a rodinám a třeba se i někdy v budoucnu k nám vrátí s rodinami jako turisté,“ uvedla Kateřina Francová, náměstkyně primátora pro oblast školství, která studenty přivítala v obřadní síni zlínské radnice. Kromě Zlína si však mladí Belgičané prohlédli i zajímavosti celého kraje. Byli tak v Kroměříži, Uherském Hradišti i Uherském Brodě, na Valašsku i jinde.

Izegem se nachází ve vlámské části Belgie, přesně řečeno v provincii Západní Flandry, cca 100 km na západ od Bruselu a 40 km jihovýchodně od pobřeží moře. Symbolem Izegemu je džbán. Město má 27 tisíc obyvatel.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru