Česky

Česky

English

menu
zavřít

Svatomartinské hody ve Zlíně jsou již za dveřmi

5. 11. 2021

Aktuality

56

Zlín - V sobotu 13. listopadu se ve Zlíně uskuteční již 4. ročník oblíbeného festivalu Svatomartinské hody. Svátek milovníků vína a výtečného jídla se uskuteční na náměstí Míru od 10 do 22 hodin.

Zlín - V sobotu 13. listopadu se ve Zlíně uskuteční již 4. ročník oblíbeného festivalu Svatomartinské hody. Svátek milovníků vína a výtečného jídla se uskuteční na náměstí Míru od 10 do 22 hodin. Pro návštěvníky chystají organizátoři nejen gastronomické lahůdky, ale také pestrý kulturní program.

Tradiční oslavy mladého vína a svatomartinské husy zažijí obyvatelé Zlína již počtvrté. Svátek svatého Martina připadne na čtvrtek. Svatomartinské hody se však uskuteční nadcházející sobotu 13. listopadu na náměstí Míru, kdy bude v 11 hodin při zahájení hodů symbolicky otevřena láhev svatomartinského vína.

„Letošní Svatomartinské hody ve Zlíně se uskuteční po roční pauze, kterou způsobila nepříjemná covidová omezení. Těšíme se na letošní akci, která přinese zábavu pro celou rodinu s typicky podzimním občerstvením a skvělým programem. Věříme, že lidé budou dodržovat doporučená hygienická opatření,“ sdělil Jiří Korec, primátor města Zlína.

Plejáda vinařů nabídne návštěvníkům ochutnávku více než 50 vzorků letošních mladých vín. Restaurace a nově také ty nejlepší současné food trucky nabídnou tradiční svatomartinské pokrmy a degustační menu v čele s husou na mnoho způsobů, dále kachní a zabíjačkové speciality, a také produkty regionálních výrobců.

Hody startují v 10 hodin a potrvají až do pozdního večera. Během dne se na podiu představí Cimbálová muzika Cyril, ZUŠ Zlín – Jižní Svahy nebo také skvělí muzikanti z F Dur Jazzband. Známý kuchař Jiří Babica připraví ochutnávku svatomartinských pokrmů. Organizátoři myslí i na ty nejmenší. Dětský program zajistí všemi oblíbený Jirka Hadaš a jeho dětská show. Připraveny budou i další atrakce a workshopy spojené se svatomartinskými tradicemi.

 „Letošní ročník realizujeme bez čipového systému, tedy platby budou probíhat hotovostně, u některých prodejců je možnost platby kartou. Jedinou podmínkou pro ochutnávku mladého vína je zakoupení degustační skleničky za 40 Kč,“ uvádí Jakub Štefek z pořádající agentury Locomotion.

Vstup na Svatomartinské hody je zdarma.

Více informací na:

www.svatomartinskehody.cz

https://www.facebook.com/SvatomartinskehodyZlin

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru