Česky

Česky

English

menu
zavřít

Technické služby zahajují bloková čistění

14. 3. 2017

Aktuality

69

Zlín - Čisté ulice a snížení prašnosti, to jsou hlavní úkoly Technických služeb při tzv. blokovém čištění města. Zametací stroje tak už 4. dubna zamíří do ulic...

Dopravní značka označující zónu Zákaz zastavení

Zlín - Čisté ulice a snížení prašnosti, to jsou hlavní úkoly Technických služeb při tzv. blokovém čištění města. Zametací stroje tak už 4. dubna zamíří do ulic Hradská, Družstevní, Javorová, Plesníkova, Voženílkova a Zelinova. Další části Zlína budou následovat.

„Každoroční pravidelný úklid městských ulic je naplánován od dubna až do října. Letos byl rozdělen na více menších úseků, abychom řidičům ulehčili parkování,“ uvedl Jakub Černoch, ředitel Technických služeb.

Úklid komunikací se neobejde bez dopravních omezení. Aby bylo možné silnice zamést, musí být bezpodmínečně volné, tedy především bez zaparkovaných aut. To platí také pro přilehlá parkoviště a parkovací stání. Jinak se zametací stroj nedostane k okraji vozovky a nánosy nečistot na ulici zůstanou.

Úseky pro blokové čištění budou s předstihem sedmi dnů označeny dopravní značkou, vymezující zónu s dopravním omezením – zákazem zastavení. „Je důležité si uvědomit, že platnost zónové dopravní značky končí až další značkou, informující o konci zóny,“ upozornil Jakub Černoch. Zákaz stání tak neruší další křižovatka a platí i na všech navazujících komunikacích včetně parkovacích míst. Platnost zákazu zastavení bude časově omezena, doba platnosti bude vždy uvedena na dopravní značce. Respektování dopravního značení bude kontrolovat Městská policie.

Podrobné informace o termínech blokového čištění jsou k dispozici na www.tszlin.cz, kde jsou k dispozici také mapové podklady s vyznačením každé dotčené ulice.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2023 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru