Česky

Česky

English

menu
zavřít

Teplo Zlín a Teplárna Zlín podepsaly významný dokument

24. 11. 2021

Aktuality

103

Zlín – Společnosti Teplo Zlín a Teplárna Zlín stvrdily podpisem Deklaraci o spolupráci.

Teplo Zlín a Teplárna Zlín uzavřeli  významnou dohodu o spolupráci

Zlín – Společnosti Teplo Zlín a Teplárna Zlín stvrdily podpisem Deklaraci o spolupráci. Tento významný dokument deklaruje zájem obou firem aktivně spolupracovat v oblasti centrálního zásobování teplem („CZT“) v lokalitě Zlína a okolí. Cílem obou stran je dlouhodobě podporovat stabilitu, ekonomiku a rozvoj CZT. Deklarace řeší nejen synergie z pohledu pozitivního vlivu na cenu tepla, ale i snížení emisí znečišťujících látek a podporu připojování nových odběratelů.

„Teplárna vyrábí teplo pro zlínské domácnosti, komunální objekty a firmy. Naším cílem je dodávat zákazníkům stabilně, ale i cenově výhodně a ekologicky. Z tohoto důvodu jsme v letošním roce realizovali významnou investici ve výši 16 milionů korun do modernizace technologie. Na kotli K22, který slouží primárně k výrobě tepla, jsme naistalovali nízko emisní hořáky za účelem snížení emisí oxidu dusíku. Díky této investici pokračujeme v postupné transformaci palivové základny pro zajištění stability dodávek tepla i v budoucnu“, říká Milan Prajzler jednatel zlínské teplárny.

„Jsme rádi, že došlo ke vzájemné dohodě a podpisu deklarace, která je v dnešní době turbulentního vývoje cen energií velmi významná. Naším cílem je zachovat pro zákazníky stabilní dodávku tepelné energie za příznivé ceny,“ zakončil Miroslav Chalánek, člen Rady města Zlína a představenstva Tepla Zlín.

 

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru