menu
zavřít

Teplo Zlín opět snižuje cenu

8. 3. 2017

Aktuality

0

Zlín - Podruhé v krátké době dochází ke snížení cen tepelné energie v distribuční síti společnosti Teplo Zlín. Po zlevnění předběžné ceny tepla...

Společnost dodává teplo do téměř 16 tisíc domácností

Zlín - Podruhé v krátké době dochází ke snížení cen tepelné energie v distribuční síti společnosti Teplo Zlín. Po zlevnění předběžné ceny  tepla pro rok 2017 provádí tento městský distributor další snížení ceny ve svém vyúčtování za rok2016 ato více než o 6 Kč/GJ, což domácnostem přinese roční úsporu v řádu stokorun.

„Tohoto příznivého cenového vývoje se nám daří dosahovat i navzdory stagnujícím nebo i rostoucím cenám vstupů zejména díky úsporám vyplývajícím z dřívějších investic do modernizace technologie, ale také z reorganizačních opatření provedených v loňském roce,“ konstatoval Pavel Mačák, ředitel Tepla Zlín.

V prosinci loňského roku společnost informovala o snížení předběžných cen tepelné energie na rok 2017 oproti roku 2016 o cca 3 Kč/GJ.

Teplo Zlín zajišťuje dodávky tepla obyvatelům Zlína v rámci systému centrálního zásobování. Obsluhuje téměř 16 tisíc domácností, což představuje cca 50 procent všech obyvatel města.  „Jsme moderním distributorem tepla pro vytápění a ohřev teplé vody, drtivá většina uvedeného počtu domácností je zásobována dvoutrubním systémem s využitím objektových předávacích stanic, prostřednictvím kterých je možno optimalizovat dodávky přímo v jednotlivých domech – to vše s podporou řídícího systému na základě dat získávaných v reálném čase a vyhodnocovaných dispečinkem,“ doplnil Pavel Mačák.

Společnost Teplo Zlín je stoprocentně vlastněná městem Zlín.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2022 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru