Česky

Česky

English

menu
zavřít

Točím a propaguji všechno kromě Prahy. Řekl ve Zlíně producent Czech – American TV

13. 7. 2017

Aktuality

19

Zlín - Už čtrnáct let mohou americké domácnosti pravidelně sledovat televizní pořad o České republice a to díky Czech – American TV...

na-strese-hotelu-tomasov.jpg

Zlín - Už čtrnáct let mohou americké domácnosti pravidelně sledovat televizní pořad o České republice a to díky Czech – American TV. Každý týden sleduje toto veřejné nekomerční vysílání na kanálu číslo 19 zhruba dva a půl milionu amerických domácností v šedesáti amerických městech. Pořad přitom není určen pro krajánky, ale především právě pro Američany.

„Pořad je u amerických diváků velmi oblíbený a sklízí skvělé ohlasy. Často bývají diváci tak nadšení, že telefonují či píši maily s doplňujícími otázkami k odvysílaným regionům. Říkají, že byli více dní v Praze a že je hrozně mrzí, že se až nyní dovídají třeba o zámcích Hluboká nebo Buchlovice,“ říká John Honner, producent a zakladatel TV, který pochází z Československa. Jeho pojetí je netradiční a pro regiony zajímavé. Jeho zásada totiž zní.

„Točím a propaguji všechno kromě Prahy.“

Pořady vznikají díky spolupráci s krajskými a městskými úřady, které zasílají videospoty a také díky početné řádce českých dobrovolníků a spolupracovníků z řad studentů středních a vysokých škol. Letos se však John Honner rozhodl navštívit Českou republiku osobně a s místy, která propaguje, se seznámit na vlastní oči a s vlastní kamerou. Program měl skutečně pestrý. Při cestách mezi takovými zajímavými místy jako jsou Kutná Hora, Znojmo, Mikulov či Ostrava se mu ovšem podařilo vyhradit jeden den i pro Zlín.

„John se chtěl především setkat s lidmi, kteří s Czech – American TV nezištně spolupracují a které znal dosud jen z e-mailové komunikace. Pochopitelně jsme navštívili také zajímavá místa ve městě,“ prozradil Lukáš Fabián z tiskového oddělení magistrátu, který dělal americkému hostu průvodce Zlínem.

Setkání, ač často neohlášená, byla o to vřelejší. John Honner navštívil krajský úřad, zlínské informační centrum či Gymnázium T. G. M. Tedy místa, kde se mohl setkat se spolupracovníky, které znal jen na dálku, z e-mailů. Na radnici se setkal také s primátorem Miroslavem Adámkem.

„Je skvělé, že se někdo věnuje i propagaci regionů. Vysílání se mi velmi líbí a je na něm vidět, že je dělané s opravdovým zájmem a láskou. Jsem za tuto spolupráci při propagaci Zlína velmi rád a těším se na její pokračování,“ uvedl Miroslav Adámek, primátor Zlína.

Nejvíce však Johnovi Honnerovi zářily oči, když jej jeho průvodce vzal na „svačinku“ do řeznictví. „Do restaurace nechtěl. Ptal se po nějaké autentické jídelně či bistru. Zašli jsme proto do řeznictví a zabijačková polévka, nebo ovar v kombinaci s českou hořčicí a českým pivem to byl pro něj velký zážitek. Prý něco takového nejedl téměř dvacet let,“ doplnil Lukáš Fabián. Večer pak čekal hosta přesun na srdečné Slovácko, kde měl v plánu navštívit Vlčnov, Uherský Brod a Uherské Hradiště.

Cílem pořadu Czech – American TV je rozšíření povědomí o České republice, regionech, památkách nebo kultuře. Vysílání má formu videodokumentu s anglickým výkladem. Mimo reportáží o regionech se vysílání věnuje také českému folkloru, gastronomii nebo kurzům českého jazyka.

 

Reportáž z návštěvy Johna Honnera ve Zlíně je umístěna na:

https://www.youtube.com/watch?v=dwMeQ8o-x_o&feature=youtu.be

 

Díl o našem kraji najdete na tomto odkaze:

http://www.catvusa.com/broadcast/zlin-region-eastern-moravia

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru