Česky

Česky

English

menu
zavřít

Třetí ročník participativního rozpočtu „Tvoříme Zlín“ již zná své vítěze

22. 12. 2020

Aktuality

44

Zlín - Hotovo a spočítáno. Třetí ročník projektu participativního rozpočtu s názvem „Tvoříme Zlín“ zná vítězné projekty. Zasláno bylo 34 návrhů a po vyhodnocení jich bylo do hlasování připuštěno 28...

uspela-vyhlidka.jpg

Zlín - Hotovo a spočítáno. Třetí ročník projektu participativního rozpočtu s názvem „Tvoříme Zlín“ zná vítězné projekty. Zasláno bylo 34 návrhů a po vyhodnocení jich bylo do hlasování připuštěno 28. O tom, který z projektů se bude realizovat, rozhodli Zlíňané v internetovém hlasování. Hlasovat šlo také osobně prostřednictvím kanceláří místních částí, v městském informačním centru v budově radnice a nově také prostřednictvím aplikace Mobilní rozhlas. Z ročníku 2020 se bude realizovat hned devět návrhů. Dva velké projekty a sedm malých. V kategorii malé projekty hlasovalo 1 220 hlasujících a v kategorii velké projekty bylo odevzdáno 1 453 hlasů. „Nejvíce hlasů ze všech projektů obdržel návrh na Odpočinkovou vyhlídku Gahurova prospektu. Ten obdržel 521 hlasů. Na druhém místě, dle počtu hlasů, se umístil tzv. malý projekt na zřízení veřejného WC v Centrálním parku. Tento počin získal 409 hlasů,“ prozradila radní Jana Bazelová. Mezi tzv. velkými projekty ještě uspěl návrh na rekonstrukci okolí kaple Panny Marie na Zlínských pasekách. Mezi malými projekty, s rozpočtem do půl milionu korun, uspělo sedm návrhů, které se začnou od ledna 2021 uvádět v život. Kromě již zmíněného WC v Centrálním parku lidé ještě rozhodli o realizaci Tůňky Pod Stráněmi, Veřejného tábořiště na Podlesí, Přístřešku MHD Mokrá II - Na Drahách, Bezbariérové úpravě chodníku, Zvýšení kapacity parkovacích míst a o Opravě průchozího chodníku mezi ul. Pod Vrškem a ul. Pod Školou. Komplexní popisy jednotlivých projektů lze získat na webových stránkách projektu www.tvorimezlin.cz.

Na základě vytvořených žebříčků došlo k rozdělení finančních prostředků, a to v pořadí od projektu, který získal nejvíce hlasů, až do vyčerpání přidělených financí. Malé projekty mohly vyčerpat celkem 2 miliony korun, velké projekty 3 mil. korun. Nevyužité finanční prostředky poslouží jako rezerva k případnému dofinancování vítězných projektů. 

Podrobné počty hlasů naleznete v tabulkách v přiložené fotogalerii. 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru