Česky

Česky

English

menu
zavřít

Tři dětské domovy získaly peníze díky akci: Dobrý skutek za starý mobil

17. 1. 2018

Aktuality

21

Zlín - Zástupci měst i dětských domovů ze Zlína, Vizovic, Valašských Klobouků a Mikroregionu Rožnovsko se sešli, aby převzali dárkové šeky určené pro dětské domovy...

foto: Jiří Balát.jpg

Zlín - Zástupci měst i dětských domovů ze Zlína, Vizovic, Valašských Klobouků a Mikroregionu Rožnovsko se  na Krajském úřadě Zlínského kraje sešli, aby převzali dárkové šeky určené pro dětské domovy a obecně prospěšnou společnost, jako výtěžek ze sběrové a současně charitativní akce Dobrý skutek za starý mobil, která probíhala ve zmíněných městech od 20. listopadu do 20. prosince 2017.

,,Tento projekt si kladl za cíl spoluobčanům nejen připomenout, že i drobné elektrozařízení, jako je mobilní telefon, si zaslouží recyklaci, ale i možnost přispět odevzdáním vyřazeného přístroje drobnou částkou na dobrou věc. Rád bych poděkoval všem, kteří si v předvánoční době udělali čas a svůj telefon v rámci této akce přinesli,“  uvádí Daniel Hladilin, regionální manažer společnosti ASEKOL, která zajišťuje sběr, dopravu a recyklaci vysloužilých elektrospotřebičů. Pro ty, kteří na podatelnách úřadů svých měst telefon odevzdali, je připraveno jako poděkování i slosování o věcné ceny, jako jsou flash disky, paměťové karty apod.

V českých domácnostech a firmách leží cca 10 milionů starých, nepoužívaných mobilních telefonů. Přitom jen recyklací 5 milionů z nich, zejména starších typů, by bylo možno kvalitní recyklací získat až 120 kg zlata, 1 250 kg stříbra, 45 000 kg mědi a 19 000 kg kobaltu.

S uspořádáním této akce se počítá také v letošním roce.

Výsledky sběru:

Mikroregion Rožnovsko – 702 ks telefonů – 16.000,- Kč ve prospěch  Auxilium o.p.s.

Město Vizovice – 120 ks telefonů – 3.000,- Kč pro DD Vizovice

Město Valašské Klobouky – 222 ks telefonů – 5.000,- Kč pro DD Valašské Klobouky

Statutární město Zlín – 359 ks telefonů – 8.000,- Kč pro DD Zlín Lazy

celkem ks : 1.403 ks telefonů

celkem: 32.000,- Kč 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru