Česky

Česky

English

menu
zavřít

Tři králové dorazili na radnici

4. 1. 2019

Aktuality

20

Zlín – My Tři králové jdeme k vám...se neslo dnes dopoledne zlínskou radnicí.

Tři králové došli i s andílkem Amálkou

Zlín –  My Tři králové jdeme k vám...se neslo dnes dopoledne radnicí. Tříkrálovou družinu v doprovodu koordinátorky Tříkrálové sbírky 2019 Pavly Romaňákové a ředitele Charity Zlín Vlastimila Vajďáka přivítal  primátor města Zlína Jiří Korec společně s náměstkem Miroslavem Adámkem. Družina pak přijala jejich pozvání ke společnému stolu a neformální debatě. Jedním z probíraných témat bylo i tradiční zakončení vánočního času ulicemi plných koledníků, tedy Tříkrálovou sbírkou, která se u veřejnosti těší velké oblibě.

Mudrcové z východu také neopomněli posvěcenou křídou označit vchodové dveře do radniční budovy nápisem C†M†B† 2019, tedy Christus mansionem benedicat – Kristus ať požehná tomuto příbytku po celý rok.

Tříkrálovou sbírku pořádá každoročně Charita Česká republika. Skupinky koledníků, doprovodné akce i distribuci pokladniček organizují jednotlivé místní Charity, často ve spolupráci s farnostmi, školami či různými mládežnickými organizacemi.

V roce 2018 byly na Zlínsku (celkem 4 města a 44 obcí v děkanátu Vizovice a části děkanátu Zlín) vykoledovány 2.104.879 Kč. Více než polovina výnosu se vrací zpět do regionu. Díky sbírce byly realizovány například projekty: Přímá pomoc sociálně potřebným na Zlínsku, Zahradní terapie zlepší mysl i náladu méně pohyblivých seniorů či Polohovací postele, které usnadní rodinám péči o imobilní blízké osoby. Výnos letošní plánuje zlínská Charita využít např. na projekty Přímá pomoc osobám v nepříznivé životní situaci, primárně na Zlínsku (účelem projektu je poskytnutí materiální pomoci k překlenutí obtížné životní situace lidem, kteří nejsou schopni z vlastních zdrojů tuto situaci odvrátit), Charitní domov pro matky s dětmi v tísni Zlín, částečná revitalizace bytových jednotek či Nemocnice Milosrdných bratří Vizovice – spolufinancování klimatizace v lůžkové části.

Více o možnostech přispění do sbírky na www.trikralovasbirka.cz/o-sbirce/.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru