Česky

Česky

English

menu
zavřít

Tři králové přijdou online

4. 1. 2021

Aktuality

60

Zlín – Pandemie zasáhla i do největší dobrovolnické aktivity v naší zemi a přesunula Tříkrálovou koledu do online prostředí.

bez-nazvu.jpg

Zlín – Pandemie zasáhla i do největší dobrovolnické aktivity v naší zemi a přesunula Tříkrálovou koledu do online prostředí. Přispět do této tradiční sbírky pro potřebné mohou dárci hned několika způsoby. Prostřednictvím webové stránky www.trikralovasbirka.cz, formou SMS nebo převodem na charitní účet. Zcela virtuální ale vše nebude.

Co se týká sbírkových pokladniček, ty se snaží dobrovolníci umístit na veřejně přístupných místech. V centru Zlína je jedno takové v kostele svatého Filipa a Jakuba, kde je pro dárce připraven také malý sáček cukru, kapesní kalendářík a posvěcená křída. Tu si každý může odnést a sám si označit nadpraží dveří svých domácností.

Tříkrálová sbírka se koná každoročně v prvních lednových dnech od počátku druhého tisíciletí. Navázala tak na starou lidovou kolednickou tradici. Novodobě králové koledují do zapečetěných sbírkových pokladniček nikoliv pro sebe, ale ve prospěch lidí, kteří se dostali do těžké životní situace. Obecným účelem sbírky je pomoc rodinám a lidem v nouzi u nás i v zahraničí a podpora charitního díla. Výnos sbírky je každým rokem vyšší. Charita Zlín zajišťuje sbírku na území děkanátu Vizovice a částečně i děkanátu Zlín. Sbírkové kasičky se tak pravidelně objevují ve čtyřiceti čtyřech obcích a čtyřech městech Zlínska. V roce minulém jich bylo 346, což představuje více než tisícovku dobrovolníků v terénu, kteří vykoledovali 2.336.471 korunu. To je rok 2020. Před více než dvaceti lety bylo 13 tří až čtyřčlenných skupinek zatěžkáno téměř sedmdesáti tisíci korunami. A za celé ty roky, tedy období 2000 až 2020 bylo zapečetěno 4 900 kasiček, to je stejný počet vedoucích skupinek a tudíž téměř dvacet tisíc dobrovolníků, kteří pro pomoc druhým v kasičkách přinesli neuvěřitelných 26 552 491 korun.

Je to obdivuhodné, jak jsou lidé štědří. Za to jim musíme opakovaně děkovat, protože my pak můžeme pomáhat tam, kde je to potřeba, dodal Vlastimil Vajďák.

Více na stránkách sbírky https://www.zlin.charita.cz/trikralova-sbirka-na-zlinsku/

Tříkrálová sbírka na Zlínsku probíhá od 2. do 24. ledna 2021, záštitu nad ní převzal Aleš Dufek, náměstek primátora města Zlína.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru