Česky

Česky

English

menu
zavřít

Tříkrálová sbírka 2018 – ulice města zaplní koledníci, Jižní Svahy chystají moravskou zabíjačku

4. 1. 2018

Aktuality

3

Zlín – Tříkrálová charitní sbírka je na Zlínsku v plném proudu.

Tříkráloví koledníci

Zlín – Tříkrálová charitní sbírka je na Zlínsku v plném proudu. Obyvatelé našeho města mohou malé koledníky očekávat tuto sobotu 6. ledna. Děti převlečené za Kašpara, Melichara a Baltazara, spolu s vedoucím skupinky, budou vybírat finanční příspěvky do speciální kasičky a křídou značit jejich obydlí nápisem C†M†B†2017 – Kristus, ať žehná tomuto příbytku.

Pro případy, že skupinky koledníků nestihnou některou domácnost navštívit, nebo se s jejím majitelem minou, je zřízen samostatný tříkrálový sbírkový účet 66008822/0800 u České spořitelny/VS 777, KS 0379/, na který mohou dárci finanční příspěvek zaslat. Přispět lze i formou dárcovské SMS ve tvaru DMS KOLEDA na číslo 87 777. Cena jedné DMS je 30 Kč u všech telefonních operátorů. Charita z každé DMS zprávy obdrží částku 28,50 Kč.

Ve stejný den doprovodí koledování i akce Tříkrálový Festival 2018. Uskuteční se po mši svaté od 9. hodiny ranní do 13 hodin před kostelem na Jižních Svazích. V  rámci hudební produkce vystoupí například ROCKC&ROLLERS, zlínsko-ostravská kapela hrající největší rockn´roll´ové hity všech dob, zlínská populární formace Kačes a spol. nebo Cimbálová muzika Paléska. Na programu je i akce Moravská zabíjačka, v rámci níž budou v prodeji zabíjačkové produkty, farmářské výrobky, ale třeba i oblíbený francouzský a finský punč na zahřátí.  Ani letos nebude chybět tříkrálová polévka, jejíhož podávání se zhostí významné osobnosti města z rozličných oborů. I na tomto místě bude probíhat sbírka do kasičky.

Se sbírkou je spojeno i několik dalších aktivit a především tipovacích soutěží, o kterých informuje Charita Zlín buď na svém webu www.zlin.charita.cz nebo  facebooku.

Loňské koledování vyneslo v naší zemi částku 99.219.598 Kč (bez výnosu DMS a přímých darů na sbírkové konto). Koledníci ve Zlínském a Vizovickém děkanátu vytvořili ve 4 městech a 44 obcích celkem 322 skupinek. Výnos sbírky byl 1.924.823 Kč, na projekty Charity Zlín bylo přiděleno 1.171.041,69 Kč (včetně výnosu DMS a poštovních poukázek).

Z letošního výtěžku plánuje Charita Zlín spolufinancovat projekty Přímá pomoc sociálně potřebným na Zlínsku, Domovinka – centrum služeb pro seniory Zlín, aktivizace uživatelů a Nemocnice Milosrdných bratří Vizovice, klimatizace v lůžkové části.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru