Česky

Česky

English

menu
zavřít

Tříkrálová sbírka je dopočítána. Zlínsko bylo ještě štědřejší než loni. Děkujeme!

17. 1. 2018

Aktuality

6

Zlín - Podobně jako v jiných částech České republiky i na Zlínsku se před pár dny uskutečnila tradiční Tříkrálová sbírka. Nyní už je znám i její konečný výsledek...

foto: J. Koller.jpg

Zlín - Podobně jako v jiných částech České republiky i na Zlínsku se před pár dny uskutečnila tradiční Tříkrálová sbírka. Nyní už je znám i její konečný výsledek. Lidé z celého Zlínska věnovali na dobročinné účely téměř 2 miliony a sto pět tisíc korun. V samotném Zlíně a jeho částech dobrovolníci vysbírali téměř 748 tisíc korun a stejně jako loni i tentokrát výtěžek překročil částku vybranou při minulém ročníku.

„Poděkování patří pracovníkům magistrátních, městských a obecních úřadů v jednotlivých obcích, duchovním správcům všech farností, místním asistentům Tříkrálové sbírky, kteří na sebe vzali odpovědnost za hladký průběh sbírky ve své obci, vedoucím skupinek koledníků a koledníkům a v neposlední řadě také všem dobrým lidem, kteří tříkrálovým koledníkům přispěli a podpořili tak charitu v její snaze pomáhat potřebným. Zvláštní poděkování patří pracovníkům pobočky České spořitelny ve Zlíně na ulici Zarámí,“ vyjmenovala Pavla Romaňáková, projektová manažerka zlínské charity.

Tříkrálová sbírka navázala na počátku nového tisíciletí na starou lidovou kolednickou tradici a od té doby každoročně koledují králové do zapečetěných pokladniček - nikoliv pro sebe, ale ve prospěch lidí, kteří se dostali do těžké životní situace. Obecným účelem sbírky je pomoc rodinám a lidem v nouzi.

Zde najdete přehled, jak příspívali lidé v jednotlivých obcích Zlínska: 

http://www.zlin.charita.cz/res/archive/019/002203.pdf?seek=1516113420

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru