Česky

Česky

English

menu
zavřít

Tříkrálová sbírka stále pokračuje

13. 1. 2021

Aktuality

5

Zlín – Nemocným, seniorům, samoživitelům i rodinám.

tri-kralove.jpg

Zlín – Nemocným, seniorům, samoživitelům i rodinám.  Zkrátka všem, kteří se ocitli v krizové, nekomfortní životní situaci, jsou určeny finanční prostředky vybrané v Tříkráloví sbírce. Možnost přispět potřebným do zapečetěných sbírkových kasiček umístěným na vybraných místech ještě potrvá do 24. ledna.

Děkujeme všem, kteří k (ne)koledujícím kasičkám přišli, či tak teprve v následujících deseti dnech učiní. Děkujeme všem, kteří do zlínské sbírky přispívají a umožní nám tak pomáhat i v letošním roce, který může být pro spoustu lidí, nejen ekonomicky, hodně náročný. Velice si toho vážíme," vzkázal ředitel zlínské Charity Vlastimil Vajďák.

Téměř ve všech obcích a městech Zlínska jsou umístěny sbírkové pokladničky ve svatostáncích, v úřadovnách či místních prodejnách. Tedy v místech, kam lidé běžně přicházejí i v této době. Tuto možnost umístění pokladniček zvolili pořadatelé sbírky z jednoho důvodu. Ne všem je blízký virtuální svět a také dárci chtějí osobně svoji bankovku předat a zažít tak chvíli radosti z toho, že pomáhají potřebným.

Například ve zlínském kostele svatého Filipa a Jakuba jsou umístěny sbírkové kasičky, jedna na mince, druhá na bankovky. Všichni, kteří přinášejí dar, mají příležitost se zastavit a ztišit.

Jsem tak ráda, že jsem mohla svůj dar předat tady, v kostele. Víte, viděla jsem reklamu v televizi, i slyšela rozhovor o sbírce v rádiu, ale mne na ty internety neužije a mladé mám daleko," svěřila se panu kostelníkovi starší žena a dodala: „Víte, on mi syn sice říkal, že za mne peníze do sbírky pošle, ale mně se to takto líbí víc. A taky jsem se hezky naším městem pěkně pomaličku prošla."

Jsme velmi vděčni mnohým lidem za vstřícnost, především pak starostům a kněžím. Díky jejich spolupráci s dobrovolníky a jejich společné kreativitě, mají dárci možnost do (ne)koledující kasičky osobně přispět, i když jinak, než jsou zvyklí,“ zaznělo ze zlínské Charity.

Tříkrálové (ne)koledující kasičky jsou ještě přístupné do 24.ledna. Kasička virtuální, tedy možnost darovat peníze on-line přes webové stránky, zasláním dárcovské sms nebo převodem z účtu, bude otevřena do konce měsíce dubna.

Místa umístění sbírkových kasiček zde: https://www.zlin.charita.cz/trikralova-sbirka-na-zlinsku/hotovost-do-kasicky-zde-ano/

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru