Česky

Česky

English

menu
zavřít

Tříkrálový festival doprovodil sbírku

6. 1. 2020

Aktuality

14

Zlín – Tříkrálový festival 2020 má za sebou další úspěšný ročník konání.

Kateřina Francová podává polévku

Zlín – Tříkrálový festival má za sebou další úspěšný ročník konání. Uskutečnil se letos popáté v den, kdy koledníci v pláštích a s korunkami na hlavách vyrazili do zlínských ulic. Již neodmyslitelně se dějištěm festivalu stalo prostranství před kostelem na sídlišti Jižní Svahy, kam mohli lidé dojít za zábavou a na ochutnávku zabíjačkových produktů. Velkému zájmu se těšila zejména polévka „prdelačka“, kterou nalévaly a podávaly zajímavé osobnosti našeho města.

„Tříkrálového festivalu jsem se rád zúčastnil. Je to příjemné setkání s lidmi, kde si můžeme pohovořit a zároveň pomůžeme dobré věci,“ uvedl primátor města Zlína Jiří Korec, který se úkolu vydávání polévky za město zhostil spolu s náměstkyní Kateřinou Francovou.

„Potěšilo mne opětovné pozvání na tuto příjemnou akci. Je hezké se s lidmi setkat, popovídat si, a přitom podpořit dobrou věc,“ řekla Kateřina Francová.

Tříkrálová polévka nejenom příchozí nasytila, ale naplnila i charitativní poslání – pomohla koledníkům navýšit Tříkrálovou sbírku. Pro všechny příchozí byla zdarma, ale kdo měl možnost, vložil za ni do zapečetěné tříkrálové kasičky libovolný finanční příspěvek.

Podtextem Tříkrálového festivalu 2020 byla výzva Pojďme společně oživit Zlín, pojďme roztančit a rozezpívat sídliště Jižní Svahy! O splnění tohoto cíle se na pódiu staraly kapely B.P.T. ZLÍN, Cestující hudba, DoGa UH a taneční a pěvecký folklorní soubor Trnečka. Slovem provázel moderátor Martin Pášma. Organizátorem festivalu je Charita Zlín za pomoci Salesiánského střediska Zlín při farnosti Panny Marie Pomocnice křesťanů.

Více o Tříkrálové sbírce na: www.zlin.charita.cz

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru