Česky

Česky

English

menu
zavřít

Třináct tisíc seniorů ve věku nad 70 let obdrží od města zdarma respirátory

25. 2. 2021

Aktuality

12

Ministerstvo zdravotnictví v reakci na nepříznivý vývoj epidemie covid-19 vydalo mimořádné protiepidemické opatření, které od čtvrtka 25. února stanovuje osobám nad 15 let povinnost nosit respirátor bez výdechového ventilu s filtrační účinností alespoň 95 % dle příslušných norem (např. FFP2) nebo dvě přes sebe přeložené zdravotnické obličejové masky.

Zlín – Ministerstvo zdravotnictví v reakci na nepříznivý vývoj epidemie covid-19 vydalo mimořádné protiepidemické opatření, které od čtvrtka 25. února stanovuje osobám nad 15 let povinnost nosit respirátor bez výdechového ventilu s filtrační účinností alespoň 95 % dle příslušných norem (např. FFP2) nebo dvě přes sebe přeložené zdravotnické obličejové masky ve vnitřních prostorech prodejen, provozoven služeb, mezinárodních letištích, MHD včetně nástupišť a čekáren a v motorových vozidlech, pokud v nich necestují osoby z jedné domácnosti.

Město Zlín reaguje na dané nařízení a od pátku 26. 2. 2021 začíná zdarma distribuovat respirátory seniorům ve věku 70 a více let. „Na začátku týdne jsem oslovil zlínského výrobce respirátorů, společnost SPUR, s žádostí o informaci, v jakém termínu a za jakých podmínek by nám mohli dodat 67 500 ks respirátorů. Generální ředitel a zastupitel města Tomáš Dudák nám vyšel maximálně vstříc a společnost SPUR nám tak darovala 50 000 ks nano respirátorů kategorie FFP2, které nám dodala již ve středu 24. 2. 2021. Dalších potřebných 17 500 ks respirátorů stejné kategorie jsme dokoupili. Každý senior ve Zlíně ve věku 70 a více let tak dostane balení 5 ks vysoce kvalitních nano respirátorů,“ sdělil primátor Jiří Korec.

Po obdržení první várky respirátorů je zaměstnanci magistrátu začali okamžitě balit do sáčků po pěti kusech. Ty se od čtvrtku 25. 2. začali rozvážet do Domů s byty zvláštního určení a 9 poskytovatelům pobytových služeb. Od pondělí 1. března se pak budou respirátory distribuovat prostřednictvím České pošty do schránek všem zlínským seniorům ve věku nad 70 let.

„Chtěl bych velmi poděkovat jak společnosti SPUR, která nám rychle poskytla respirátory za skvělých podmínek, tak všem zaměstnancům magistrátu, kteří se ihned zapojili do balení a následné distribuce. Taková vzájemná sounáležitost mě v této době naplňuje optimismem, že když je potřeba, táhneme všichni za jeden provaz,“ dodal primátor.

Od 1. března je mimo výše uvedeného povinností nosit respirátory i v ostatních vnitřních prostorech staveb a na všech ostatních veřejně přístupných místech, kde dochází k přítomnosti alespoň 2 osob vzdálených od sebe méně než 2 metry, nejedná-li se o členy domácnosti.

Generální ředitel společnosti SPUR Tomáš Dudák k aktuální situaci uvádí: “Poté, co nás oslovil pan primátor s žádostí o poskytnutí respirátorů, jsme neváhali, protože snaha přispět k zajištění soběstačnosti města, kraje a potažmo celé ČR, byla hlavním důvodem, proč jsme se na jaře rozhodli investovat do výroby v této oblasti. Ačkoliv jsou naše výrobní kapacity nyní maximálně vytíženy, podařilo se nám najít cestu, jak pomoci městu Zlín a poskytnout nano respirátory seniorům, kteří zde žijí a potřebují nejvyšší možnou ochranu před šířením koronaviru.“

Nano respirátor SpurTex V100 FFP2 NR je vyrobený z unikátního nanostrukturovaného filtračního materiálu. Díky tomu poskytuje aktivní ochranu dýchacího systému, zejména v oblasti ultrajemných částic včetně bakterií a virů. Navíc je vysoce prodyšný. Na základě provedených testů má  uvedený respirátor filtrační účinnost min.  98,5 % 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru