Česky

Česky

English

menu
zavřít

Trolejbusem až k ZOO Lešná? Realizace projektu se blíží

2. 7. 2018

Aktuality

14

Zlín - Již loni v srpnu Dopravní společnost Zlín – Otrokovice předběžně informovala o záměru na pořízení sedmi nových bateriových trolejbusů a jejich nasazení na linku 4, která by byla prodloužena až k ZOO Lešná...

zoolesnavstup.jpg

Zlín - Již loni v srpnu Dopravní společnost Zlín – Otrokovice předběžně informovala o záměru na pořízení sedmi nových bateriových trolejbusů a jejich nasazení na linku 4, která by byla prodloužena až k ZOO Lešná. Na projektu se pracuje, nové trolejbusy se očekávají na přelomu let 2018/2019.

Lze předpokládat, že někdy v prvním čtvrtletí příštího roku by mohla Dopravní společnost Zlín – Otrokovice realizovat svůj záměr na zásadní změnu dopravní obslužnosti Zlína-Kostelce, Štípy a Velíkové. Bateriové trolejbusy nasazené na linku 4 by měly vozit cestující v pravidelném intervalu i mimo trolejové vedení až k areálu Zoologické zahrady a zámku Lešná. Tam by na ně navazovala samostatná autobusová linka do Velíkové. Současná trolejbusová linka 4 se tak prodlouží přibližně o deset kilometrů (součet obou směrů jízdy). Bude zajištěna bezemisní a tichá hromadná doprava pro obyvatele Kostelce a Štípy i návštěvníky ZOO. 

Na nákup sedmi bateriových trolejbusů, kterými je realizace projektu podmíněna, vypsala DSZO výběrové řízení. V polovině června 2018 schválila rada jednatelů DSZO výběr dodavatele – společnost Škoda Electric Plzeň. Někdy na přelomu roku 2018/2019 by mělo být do Zlína dodáno postupně sedm čtyřdveřových nízkopodlažních klimatizovaných vozů s karoserií od firmy SOR. Tato zakázka bude stát 94,64 milionu korun (bez DPH). Z toho 85 procent nákladů pokryje dotace z Evropského fondu pro regionální rozvoj, poskytnutá v rámci Integrovaného regionálního operačního programu. „Na tomto projektu úzce spolupracujeme s městem Zlín. Město by mělo zajistit úpravu točny na Podhoří a vytvořit zde podmínky pro umístění buňky sociálního zařízení pro řidiče. Na Vršavě by měla být vybudována zastávka pro směr jízdy trolejbusů na Lešnou, u ZOO zastávka pro přestup z trolejbusů na autobusy do Velíkové. Také na Velíkové musí město zajistit projekt točny se sociálním zařízením pro řidiče,“ uvedl ředitel DSZO Josef Kocháň.

Protože podmínkou získání dotace je nasazení nových trolejbusů právě na této nově koncipované lince 4 mezi Zlínem a ZOO Lešná, bude nutné zahájit na ní provoz co nejdříve po dodání vozidel. Jízdní řády linky 4 a linkové vedení do Kostelce, Štípy a Velíkové se tedy změní v roce 2019 samostatně ještě několik měsíců před prázdninovým termínem každoročních změn jízdních řádů.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru