Česky

Česky

English

menu
zavřít

Turisté zvou na festival

19. 4. 2017

Aktuality

13

Zlín – Ve dnech 21. až 23. dubna proběhne ve Zlíně pátý ročník Festivalu turistických amatérských filmů a elektronických fotografií.

Výstup na Lysou horu

Zlín – Ve dnech 21. až 23. dubna proběhne ve Zlíně pátý ročník Festivalu turistických amatérských filmů a elektronických fotografií. Stěžejní částí festivalu je jako každý rok soutěžní promítání dokumentárních snímků, které začíná v pátek v 18 hodin ve zlínském multikině. Bohatá programová nabídka ale zve i na exkurzi do filmových ateliérů, výstavu, besedy i organizovanou pěší turistiku po Valašsku.

„Chceme dokázat, že organizovaná turistika není jen sportovní záležitostí, ale prostředkem k poznávání a sebevzdělání. V době kdy se cestovní ruch stává průmyslovým odvětvím, organizovaná turistika nabývá nových hodnot. Žádné jiné průmyslové odvětví nemá svůj fanklub v počtu 34 tisíc členů, fanklub, který má již téměř sto třicetiletou tradici,“ uvedl organizátor festivalu Miloslav Vítek.

Do soutěže je letos zařazeno dvacet tři kvalitních turistických videofilmů amatérských autorů nejenom z České republiky, ale nově i ze Slovenska.

Mezi autory snímků jsou převážně organizátoři turistických výprav a akcí, jejíchž zájmem je filmová a fotografická dokumentace turistiky. Na festival přijíždějí čerpat programové nápady i poznatky z filmové tvorby. Za úspěch považujeme fakt, že téměř všichni autoři se hlásí opakovaně a jejich příspěvky mají rostoucí technickou i redakční úroveň. Letos se přidali i turisté z Trenčína,“ sdělil Miloslav Vítek.

Filmovou přehlídku doprovodí výstava velkoplošných amatérských fotografií na téma Dokumentace turistiky – za života Klubu českých turistů(KČT). Rozmístěna bude na dvaceti sedmi panelech v Galerii II. patro v budově radnice ve Zlíně a potrvá od 19. dubna do konce měsíce. K vidění budou i výkonnostní odznaky KČT.

Organizátoři festivalu mysleli i na možné budoucí turisty – na školáky. Právě pro ně vyčlenili páteční dopolední program. Odpoledne je veřejnost zvána na besedu s Richardem Jaroňkem. Tento znalec africké přírody prozradí neobvyklé zážitky s africkými zvířaty a dotkne se i aktuálního tématu ochrany vzácných druhů. Sobotní program se odehraje ve zlínských filmových ateliérech. Návštěvníky čeká seminář filmování a fotografování s exkurzí do expozic filmových studií. Třídenní festival zakončí organizovaný výšlap do valašské přírody. Půjde se po lokalitách Valašské Klobouky – Brumov-Bylnice a Vizovice.

Festival turistických amatérských filmů a elektronických fotografií pořádá Oblast Valašsko-Chřiby o odbor KČT Vizovice.

Více na: www.turistickyfilmfestival.cz

 

 

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2023 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru