Česky

Česky

English

menu
zavřít

TV ZLÍN reportáže: Mezinárodní soutěž Zlínský vorvaň

28. 11. 2017

Aktuality

17

Zlín - Už po osmnácté se utkali žáci základních škol v netradičních sportovních disciplínách ve Zlínském Vorvani. Tohoto mezinárodního soutěžního klání se zúčastnilo celkem...

zvítězil V. Ořechov.jpg

Zlín - Už po osmnácté se utkali žáci základních škol v netradičních sportovních disciplínách ve Zlínském Vorvani. Tohoto mezinárodního soutěžního klání se zúčastnilo celkem dvacet šest škol ze Zlínského kraje a Slovenska.

Přímý odkaz na youtube: https://www.youtube.com/watch?v=1ymjc2_Dw1g&feature=youtu.be

Zlín - Již po osmnácté se utkali žáci základních škol v netradičních sportovních disciplínách ve Zlínském Vorvani. Toto mezinárodní soutěžní klání se uskutečnilo ve středu 22. listopadu ve zlínské sportovní hale Euronics.

Letošního ročníku se zúčastnilo dvacet šest škol ze Zlínského kraje, ale i z kraje Trenčínského a Nitranského, ze sousedního Slovenska.  Více jak tisíc dětí vytvořilo bouřlivou diváckou kulisu, kterou by mohly závidět i leckteré hokejové či fotbalové fankluby.

Účastníky soutěže přišla pozdravit Kateřina Francová, náměstkyně primátora Města Zlína, v doprovodu víceprimátora Města Púchova Romana  Hvizdáka.

Povzbudit soutěžící přišel i Jiří Sukop, statutární náměstek hejtmana Zlínského kraje.

Soutěžilo se ve čtyřech netradičních sportovních disciplínách, z toho jedna byla připravena ve spolupráci se zástupci handicapované sportovní mládeže z městského střediska volného času Klubíčko Zlín a další s Městkou policií Zlín.

V soutěži Zlínský Vorvaň nejde jen o soutěživost, ale i o kolektivního ducha, soudržnost a kamarádství.  Soutěžní tým je podpořen obecenstvem, které je do celého dění vtaženo. Oceněny tak nejsou jen soutěžní družstva, ale i fanoušci, kteří si mohou vybojovat Cenu za nejlépe fandící publikum nebo Cenu za nejlepší image. Na své si přijdou ale i jednotlivci, pro které je připravena bohatá tombola. Školy se navíc mohou v soutěžních přestávkách prezentovat i kulturními vystoupeními.

Soutěžní družstvo sestaví sama základní škola ze šesti svých žáků, a to po jednom žáku ze třetího až osmého ročníku. Soupeří se ve čtyřech netradičních sportovních disciplínách a za každou disciplínu se přidělují body. Celkový počet bodů může ale ovlivnit i odborná porota. Ta sleduje chování soutěžního družstva i dětského publika. Dle svého zvážení tak uděluje družstvům kladné či záporné body.

Funkce předsedkyně soutěžní poroty se ujala Kamila Nováková, manažerka prevence kriminality a sociálně patologických jevů Městská policie Zlín. Dále v ní zasedla i Vlasta Skopová, z oddělení prevence kriminality a sportovišť Magistrátu města Zlína

 

Celkové výsledky: Velkého úspěchu dosáhla zlínská ZŠ Zlín, Okružní. Po vítězství ve dvou předešlých ročnících, i letos dosáhla na medailové umístění a skončila druhá.

1. ZŠ Velký Ořechov

2. ZŠ Zlín, Okružní

3. ZŠ J. A. Komenského, Púchov, Slovensko

 

Cena za nejlépe fandící publikum:

ZŠ Vsetín, Sychrov

 

Cena Best Image pro publikum

ZŠ a MŠ Záriečie, Slovensko

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru