Česky

Česky

English

menu
zavřít

TV ZLÍN reportáže: Začal Evropský týden mobility. Zakončí jej MHD zdarma

15. 9. 2017

Aktuality

17

Zlín - Evropský týden mobility je nejrozsáhlejší kampaní na světě, zabývající se udržitelnou mobilitou. Koná se od roku 2002, každoročně od 16. do 22. září a její vliv postupně sílí...

etm-logo.jpg

Zlín - Evropský týden mobility je nejrozsáhlejší kampaní na světě, zabývající se udržitelnou mobilitou. Koná se od roku 2002, každoročně od 16. do 22. září a její vliv postupně sílí. Cílem kampaně je podpořit zavádění opatření směřujících k udržitelné dopravě a motivovat občany vyzkoušet i jiné způsoby dopravy než automobil. Reaguje na neustále se zvyšující problémy spojené s nárůstem automobilové dopravy a nabízí informace o možných alternativách. Výsledkem by mělo být dosažení vyváženého stavu v dopravní situaci měst, kdy prostor v ulicích patří nejen autům, ale také chodcům, cyklistům a městské hromadné dopravě. Celý tento týden se tak Zlíňané mohou těšit na řadu zajímavých akcí. Jejich kompletní seznam naleznete v přiložených souborech.

Například dnes, v pondělí 18. září se v době od 15.00 do 17.00 uskuteční projížďka na koních pro rodiny s dětmi. Hravé odpoledne proběhne na travnaté ploše naproti Baťovy vily. Pro děti bude připraveno herní stanoviště s pohybovými úkoly a projížďky na koních. Akci pořádá Azylový dům pro ženy a matky s dětmi o.p.s. Ve čtvrtek pak bude na náměstí Míru velký program ke Dni bez aut. V pátek pak mohou Zlíňané a návštěvníci města využít služeb MHD zdarma. 

Přímý odkaz na youtube: https://www.youtube.com/watch?v=sh_9NQizPZU&feature=youtu.be

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru