Česky

Česky

English

menu
zavřít

TV ZLÍN reportáže: Zlínští strážníci zkouší unikátní vesty

19. 12. 2018

Aktuality

3

Zlín - Ve Zlíně se zvýšila bezpečnost strážníků městské policie v silniční dopravě. Nově jsou strážníci vybaveni reflexními vestami s unikátním světelným prvkem...

img-7612---kopie.jpg

Zlín - Nové, světově unikátní reflexní vesty, zkoušejí v těchto dnech strážníci MP Zlín. Vylepšení klasických reflexních vest tkví v doplnění světélkujících diod. Strážníci jsou tak mnohem lépe viditelní jak při řízení dopravy při zhoršené viditelnosti, tak při běžné pochůzkové činnosti.

„Strážníci, ale i další členové bezpečnostních sborů pracují často ve zhoršených klimatických podmínkách. Proto jsme přemýšleli jak do standardní policejní vesty zapracovat novinku, což je světelný kabel,“ vysvětlil Milan Kladniček, ředitel MP Zlín. Samotné realizace se udála ve spolupráci s regionální firmou a Technickou univerzitou v Liberci. Strážníci jsou tak nyní pro řidiče, ale i pro občany mnohem lépe viditelnější a to až na vzdálenost tři sta až čtyři sta metrů. To je dvakrát více než běžná reflexní vesta.

Přímý odkaz na youtube: https://www.youtube.com/watch?v=Gdha_HQdZkY&feature=youtu.be

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru